Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Obsidian chce, aby Avowed było „wymagającą” grą RPG, bardziej złożoną niż „czarno-biała moralność dobra kontra zła”

/
/
/
53 Views

Obsidian Entertainment pracuje nad grą RPG Avowed, której premiera ma się ukazać w tym roku i która, jak mają nadzieję twórcy, przekroczy „czarno-białą” binarność moralną.

„Nasze podejście do wyborów i konsekwencji polega na unikaniu czarno-białej skali moralności, przedstawiającej dobro kontra zło, gdzie równowaga moralna decyzji jest bardzo oczywista” – wyjaśnia reżyser Carrie Patel w wywiadzie dla Gamesradar, „ale raczej coś, co wydaje się bliższe życiu, gdzie czasami nie jest to oczywiste lub czasami właściwy wybór wydaje się oczywisty, ale wynik może być zaskakujący; uzasadniony, ale zaskakujący.

Patel wyjaśnia, że ​​cieszy ją to moralne wyzwanie zarówno jako gracz, jak i projektantka, ponieważ pozwala ono ludziom „przeżuć coś skomplikowanego i w pewnym sensie podejmować decyzje oraz analizować je we względnie bezpiecznym środowisku gry”. Gdzie indziej mógłbyś przypadkowo polecieć własnym statkiem w stronę słońca, gdyby nie gry Obsidian, prawda?

Następnie Patel wskazuje na Mass Effect 2 – pomimo jego papkowatego wzorca i binarnego renegata – oraz niesamowitą misję lojalnościową Legionu jako przykład dylematu, o którym gracze „mówili wiele lat później”. Uważa, że ​​tego rodzaju drapacze głów „przywiązują” graczy do ich odpowiedników w grze. „A także postacie i towarzysze, z którymi dzielą tę podróż”.

Pomiędzy KOTOR 2, Pentiment, The Outer World i Pillars of Eternity (które ma tę samą scenerię co Avowed), studio z pewnością ma talent do podejmowania trudnych decyzji, które bez względu na wszystko pozostawiają cię z egzystencjalnymi pytaniami. Nie widzieliśmy zbyt wiele z tego w Avowed, poza krótkim zadaniem pobocznym pokazanym w Xbox Developer Direct 2024, ale i tak nie mogę się doczekać, aby zobaczyć więcej w nadchodzących miesiącach.

Inny lider Avowed wyjaśnił niedawno, że w bezklasowej grze RPG nie ma „jednej idealnej wersji”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar