Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Nowy roguelike wykorzystuje formułę Hadesa i dodaje kotki, uroczą symulację gotowania i naprawdę smakowicie wyglądające jedzenie

/
/
/
25 Views

Cuisineer to nowy hack’n’slashing roguelike, który zyskuje coraz większą popularność na Steamie i nietrudno zrozumieć, dlaczego. Gra wykorzystuje zwycięską formułę Hadesa, a następnie dodaje rzeczy, które każdy może pokochać: kotki, przytulne zarządzanie restauracją i jedzenie, które prawdopodobnie sprawi, że będziesz głodny.

Cuisineer to debiutancka gra studia BattleBrew Productions, która została wydana na początku tego miesiąca, 9 listopada. Wcielając się w niezwykle uroczą Pom, wracasz do domu, aby odziedziczyć starą restaurację swoich rodziców, ale okazuje się, że jest ona w opłakanym stanie i głęboko zadłużona. W czasach kryzysu finansowego Pom robi jedyną rozsądną rzecz, jaką może zrobić: bierze miecz i zagłębia się w lochy.

Następnie gra zmienia się od atakowania złych na poziomach procgen w stylu Hadesa, po gotowanie potraw i obsługę klientów w środku. Lepszym porównaniem może być nawet hybryda Moonlighter ze sklepowym roguelike’em. Zasadniczo będziesz walczył z potworami i wykorzystywał ich resztki do gotowania. A potem kupisz lepszy sprzęt do walki z jeszcze trudniejszymi potworami, z których będziesz mógł przygotować jeszcze smaczniejsze dania. Które możesz sprzedać za wyższą cenę. Co – rozumiesz sedno.

Walka z góry na dół jest również inspirowana kuchnią, ponieważ możesz walczyć miecznikami, szpatułkami i zmiękczaczami. Ponadto efekty żywiołów są tematycznie nawiązujące do smaków takich jak słodki, słony, umami, gorzki itp.

Mieszanie Hadesa, jedzenia i kotów zawsze przyciągało tłumy, ale wygląda na to, że tłum był więcej niż zadowolony z dania końcowego. Cusineer ma obecnie ocenę „w większości pozytywną” na platformie Steam na podstawie ponad 550 opinii użytkowników. Większość z nich jako najważniejsze wymienia wspaniałą sztukę i urocze wibracje. Chociaż niektórzy inni również mają problemy z utrzymaniem równowagi i brakuje im funkcji poprawiających jakość życia. Możesz sam zdecydować Para gdzie Cuisineer można kupić za 20 GBP/25 USD.

Alergia na koty? Myślisz, że jedzenie w ogóle to po prostu meh? Sprawdź inne najlepsze roguelike’i grać już teraz.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar