Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Nowa polityka Valve dotycząca Steam pozwoli na wypuszczenie „zdecydowanej większości” gier AI

/
/
/
56 Views

Po spędzeniu ostatniego pół roku na rozmyślaniu nad tym, Valve oficjalnie otwiera śluzę dla „zdecydowanej większości” gier AI, które mają zostać wydane na Steamie.

W lipcu 2023 roku Valve oświadczyło, że nie chce zniechęcać gier wykorzystujących sztuczną inteligencję do wydawania gier opartych na sztucznej inteligencji na Steamie po tym, jak deweloper stwierdził, że ich gra stworzona przez sztuczną inteligencję została usunięta ze sklepu. Dzisiaj Valve opublikowało swoje zaktualizowane stanowisko w tej sprawie, torując drogę do uruchomienia gier AI na Steamie.

Po pierwsze, Valve aktualizuje swoją ankietę dotyczącą treści, którą deweloperzy muszą wypełnić, przesyłając swoje gry na Steam. Zawiera teraz nową sekcję dotyczącą sztucznej inteligencji, w której deweloperzy będą musieli opisać, w jaki sposób wykorzystują sztuczną inteligencję podczas tworzenia i „wykonywania” swojej gry.

Ujawnienie dzieli się na dwie kategorie. Pierwsza jest „wstępnie wygenerowana” i obejmuje dowolną treść utworzoną za pomocą narzędzi AI. Twórcy muszą zobowiązać się wobec Valve, że ich gra „nie będzie zawierać treści nielegalnych lub naruszających prawa” oraz że „gra będzie zgodna z materiałami marketingowymi”.

Następnie Valve przeanalizuje całą zawartość sztucznej inteligencji na etapie „przeglądu przed wydaniem”, aby sprawdzić, czy cała sztuczna inteligencja spełnia obietnice złożone wcześniej przez dewelopera. Valve twierdzi, że jest to zasadniczo ten sam sposób, w jaki sprawdza całą zawartość gier niegenerowaną przez sztuczną inteligencję.

Druga kategoria ujawnień dotyczy sztucznej inteligencji „generowanej na żywo”. Dotyczy to wszelkich treści w grze „tworzonych przy pomocy narzędzi AI podczas działania gry”. Dzieje się tak nie tylko zgodnie z tymi samymi wytycznymi, co w przypadku wstępnie wygenerowanej zawartości AI, ale deweloperzy muszą także udowodnić Valve, że istnieją „poręcze”, które powstrzymują generowaną na żywo sztuczną inteligencję przed generowaniem jakichkolwiek nielegalnych treści.

Valve zauważa również, że duża część informacji zawartych w formularzu zostanie opublikowana na stronie gry w sklepie Steam. Ma to pomóc potencjalnym klientom zrozumieć, jak duża część wspomnianej gry została faktycznie stworzona przy użyciu sztucznej inteligencji i co robi sztuczna inteligencja w grze, pisze Valve.

Wreszcie pojawi się zupełnie nowy system raportowania, dzięki któremu gracze będą mogli powiadamiać Valve, gdy sztuczna inteligencja w grze generuje nielegalne treści. Gracze będą mogli zgłosić grę za pomocą nakładki, jeśli uznają, że wygenerowała ona nielegalne treści, które powinny zostać przechwycone przez wspomniane „poręcze”.

„Dzisiejsze zmiany są wynikiem naszego lepszego zrozumienia krajobrazu i zagrożeń w tej przestrzeni, a także rozmów z twórcami gier korzystającymi ze sztucznej inteligencji oraz osobami tworzącymi narzędzia sztucznej inteligencji” – pisze Valve. „Dzięki temu będziemy znacznie bardziej otwarci na wydawanie gier korzystających z technologii AI na platformie Steam. Jedynym wyjątkiem będą treści erotyczne tylko dla dorosłych tworzone przy użyciu sztucznej inteligencji generowanej na żywo – nie możemy obecnie publikować tego typu treści .”

Na koniec Valve przeprasza zarówno graczy, jak i programistów, że tak dużo czasu zajęło jej opublikowanie wytycznych dotyczących treści generowanych przez sztuczną inteligencję w grach na Steam. Firma zauważa również, że w przyszłości ponownie rozważy tę decyzję, jeśli uzna to za konieczne.

Sprawdź nasze nadchodzące gry komputerowe przewodnik, w którym możesz przejrzeć wszystkie nowe tytuły, które pojawią się na Steamie jeszcze w tym roku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar