Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Nowa gra Prince of Persia firmy Ubisoft może pochwalić się funkcją, którą powinna posiadać każda Metroidvania

/
/
/
56 Views

W nowym zwiastunie omawiającym ułatwienia dostępu w Prince of Persia: The Lost Crown firma Ubisoft ujawniła opcję mapy tak inteligentną, że powinna z niej skorzystać każda Metroidvania.

Zaginiona korona pozwala na umieszczenie na mapie „Odłamków pamięci”. Zasadniczo robisz zrzut ekranu swojej bieżącej lokalizacji i przypinasz go do mapy, a za każdym razem, gdy najedziesz kursorem na tę pinezkę, możesz wyświetlić zrobione zdjęcie. Dzięki temu możesz w szybki i łatwy sposób oznaczyć mapę niedostępnymi lokalizacjami, do których warto wrócić po odblokowaniu nowych mocy.

„Właściwie to nowa funkcja w tego typu grach” – wyjaśnia starszy programista rozgrywki, Cristophe de Labrouche. „Przeprowadziliśmy wiele testów, ponieważ nie wiedzieliśmy, czy gracze będą z tego korzystać. A kiedy już to dostaną, bardzo im się to podoba. Umieszczają je w każdym miejscu gry. Naprawdę bardzo często z tego korzystają”.

„Wielu graczy stwierdziło, że było to pomocne i wydaje się naturalne” – dodaje starszy projektant gier Rémi Boutin. „Myślę, że to naprawdę przesuwa granice gatunku i mam nadzieję zobaczyć tę funkcję w innych grach”.

I Również mam nadzieję zobaczyć tę funkcję w innych grach – to tak naturalny dodatek do gatunku Metroidvania, że ​​jestem zszokowany, że nie widziałem jej wcześniej użytej gdzie indziej. Sam Ubisoft dodał zrzuty ekranu do map w swoich większych tytułach, ale była to przede wszystkim funkcja społecznościowa, umożliwiająca udostępnianie zdjęć z gier takich jak Assassin’s Creed. To niesamowity dodatek do mapy, którego nie mogę się doczekać, aby go wypróbować.

Premiera Prince of Persia: The Lost Crown odbędzie się 18 stycznia na niemal wszystkich głównych platformach, a 11 stycznia będzie można ją wypróbować przed premierą, korzystając z bezpłatnej wersji demonstracyjnej.

Sprawdź nasze Zapowiedź Prince of Persia: Zaginiona Korona aby uzyskać więcej, lub zapoznaj się z naszą listą Najlepsze gry Metroidvania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar