Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Nie mów nic więcej: ta piękna Metroidvania wygląda jak sprytne połączenie Hollow Knight, Zelda i jednej z najlepszych gier 2013 roku

/
/
/
90 Views

Ludzie w Mythwalk Studios mówią w moim języku. Trwają prace nad nadchodzącą Metroidvanią, Dewborne Dawn Kickstartera jako przygodowa gra akcji i wyszukiwania 2D inspirowana Hollow Knight, Sekiro, The Legend of Zelda i, co najważniejsze, Dust: An Elysian Tail, jedną z najlepszych gier 2013 roku. Wygląda i brzmi fantastycznie, a do tego przypomina RPG dodany został także system towarzyszący, oficjalnie przykuł on moją uwagę.

Wcielasz się w Dew, uroczą, małą niebieską istotkę dzierżącą miecz z mocą stłumienia klątwy skażającej świat Ephemore. Pył: Wpływ Ogona Elyzjańskiego jest wyraźny w sposobie, w jaki porusza się Rosa oraz w tym, jak on sam, podobnie jak reszta w dużej mierze bestialskiej obsady, wygląda i zachowuje się. Sekcje platformowe i walki z bossami w zwiastunie również emanują klimatem Hollow Knight, ale z bardziej skomplikowanym systemem kombinacji, pełnym żonglerów i parowań.

Pozostałe punkty odniesienia w grze zdają się manifestować w bardziej konkretny sposób. Zakładam, że ukłon w stronę Sekiro ma związek z systemem walki Dewborne Dawn, który obejmuje tradycyjne paski zdrowia i wytrzymałości, które można zmniejszyć, aby wykonać ataki krytyczne jednym trafieniem. Ponieważ jest to „list miłosny do przygód, w których dorastaliśmy”, wpływ Zeldy może być najbardziej kształtujący i nie mówię tylko o haczyku.

„Sercem każdej dobrej Metroidvanii jest odnajdywanie własnej ścieżki naprzód, a nie sama gra wyznaczająca drogi, którymi podążasz” – mówią twórcy, kierując pasję do podróży w sercu Zeldy. „Polega na znalezieniu tej jaskini za zniszczalną ścianą, co prowadzi do potężnego ulepszenia. Przygląda się nieodkrytym częściom mapy i tworzy teorie, co może się tam znajdować. To znalezienie subtelnych drzwi, które otwierają się na nowy, ogromny region. Nigdy nie chcemy, aby istniała pojedyncza ścieżka lub metoda doświadczania postępu”.

Nawet w Metroidvanii, wyraźnie znanej z rozgałęzień, występuje pewien gradient nieliniowości, i wygląda na to, że Dewborne Dawn jest bardziej otwarte. Intryguje mnie także to, co może być zabójczą aplikacją i najbardziej unikalną funkcją: systemem przywoływania postaci wspierających. Możesz rekrutować innych członków drużyny, nawiązywać z nimi połączenie, a następnie wzywać ich do walki, aby uzyskać unikalne korzyści i ataki kombinowane. Uwielbiam tego rodzaju dynamikę uzbrojonych charakteryzacji w grach JRPG i brzmi to jak fascynujący dodatek do rytmu Metroidvanii.

Dewborne Dawn to wystawna mieszanka pomysłów, a prezentacja jest po prostu cudowna. W chwili pisania tego tekstu gra jest bliska osiągnięcia celu na Kickstarterze, a główni twórcy, duet męża i żony, mówią: „Chcemy doprowadzić to do końca, to tylko kwestia tego, kiedy ten dzień faktycznie nadejdzie”. Nie brzmi to jak scenariusz zakładający finansowanie lub upadłość, biorąc pod uwagę, że minęły już trzy lata od fazy tworzenia pomysłu na grę, ale wynik zbiórki na Kickstarterze – który przewiduje premierę pod koniec 2025 roku – niewątpliwie wpłynie na harmonogram rozwoju. Platformy wydają się niezdecydowane, choć w nagrodach wspomniany jest Switch.

Patrząc na rok 2024, ta Soulslike Metroidvania ma to wszystko: Japoński horror, grywalne koty-wojownicy i wspaniałe animacje poklatkowe.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar