Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Najnowszy hitowy citybuilder na Steamie ma niemal doskonałe recenzje i zadaje odważne pytanie: co jeśli lemingi, ale kapitalizm?

/
/
/
135 Views

Kolejny hit budowania miast na platformie Steam łączy w sobie dwie nieskończenie ujmujące rzeczy: prowadzenie ludzi w stylu lemingów w celu zbierania pieniędzy i niezrozumiałą ilość cząstek latających po ekranie.

Ukazał się dziwnie zatytułowany (the) Gnorp Apologue Para na początku tego miesiąca – 14 grudnia – a witryna sklepu opisuje to jako „podróż gnorpów, podczas której prowadzisz ich do celu, jakim jest rozkosznie nadmierna akumulacja bogactwa”. Urocze gnorpy – te pikselowe prostopadłościany – pozornie mają oczy tylko na jedną rzecz: pieniądze, pieniądze, pieniądze.

Większą część uwagi w powyższym zwiastunie pochłania dziwna skała, która wypluwa cząsteczki wypełniające ekran, łaskoczące bardzo specyficzną, dziecięcą część mojego mózgu. „Co to za skała?” w opisie sklepu pojawia się pytanie: „Nieistotne pytanie – po uderzeniu powstają odłamki, a odłamki są niesamowite”. Zasób pozwala na zakup coraz większych fal gnorpów i budowanie nowych struktur. „Gnorpy muszą je mieć”, ale dotarcie do nich po przelocie przez poziom to połowa sukcesu.

Gnorpy chętnie zbierają także odłamki w różnych odmianach: „Niektórzy uderzają w skałę głowami, inni strzelają w nią strzałami i bronią palną”. Niektórzy uprawiają kwiaty, a jeszcze inni korzystają z mocy psychicznych. Inni są mniej naturalnie utalentowani i zamiast tego zajmują się budowaniem dronów i rakiet.

W ciągu około dziesięciu dni gra osiągnęła już ocenę „Zdecydowanie pozytywną” na podstawie ponad 950 recenzji użytkowników Steam. Wielu graczy zachwycało się uroczą komedią i bardziej uroczymi zapętleniami, które trwały godzinami po każdej sesji gry. W jednej z recenzji użytkowników nazwano tę grę przykładem „Efektu Pikmina”, przy czym jest to gra polegająca na „oglądaniu gromadki uroczych chłopców [doing] rzeczy [that are] niezwykle zabawne.” Brzmi jak idealna atmosfera.

Aby uzyskać więcej, sprawdź nadchodzące gry niezależne z roku 2024 i później.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar