Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Najbardziej oczekiwany kreator miast na Steamie trafia na 2 miliony list życzeń – po tym, jak dziewczyna solowego twórcy przewidziała, że ​​będą mieli szczęście, jeśli uda im się osiągnąć 7000

/
/
/
98 Views

Solowy twórca najbardziej oczekiwanego narzędzia do budowania miast na Steamie twierdzi, że jego dziewczyna spodziewała się, że otrzyma około 7 000 list życzeń – a teraz przekroczył dwa miliony.

Manor Lords to średniowieczna gra do budowania miast, która łączy aspekty zarządzania z gier takich jak Banished i Going Medieval z systemami walki i dyplomacji, które bardziej przypominają coś z Mount & Blade niż Sim City. Tak się składa, że ​​Manor Lords to także jedna z najbardziej oczekiwanych gier na Steamie, zajmująca drugie miejsce na liście życzeń na całej platformie, zaraz za Hadesem 2, i kilka miejsc wyżej od kolejnego największego dewelopera miast na listach przebojów, czyli Frostpunka 2.

Jak wynika z komunikatu prasowego wydawcy Hooded Horse, gra Manor Lords przekroczyła niedawno dwa miliony list życzeń. W oświadczeniu deweloper Greg Styczeń mówi, że „kiedy w 2020 roku po raz pierwszy wypuściliśmy zwiastun zapowiadający grę, moja dziewczyna powiedziała, że ​​spodziewa się, że otrzymam 7000 list życzeń”.

Styczeń był nieco bardziej optymistyczny, szacując, że ma 14 000 list życzeń. „Dość powiedzieć” – mówi – „nie spodziewałem się, że gra wzbudzi tak duże zainteresowanie i przekroczy dwa miliony. Mam nadzieję, że będzie to zachętą dla innych twórców, którzy mają trudności z wypuszczeniem swoich gier na rynek. Nie miałem pojęcia, jak to zrobić gra zostałaby przyjęta lub gdybym był kiepski w marketingu, ale na szczęście nie zniechęciłem się i kontynuowałem pracę”.

Mimo że twórcy indywidualni niekoniecznie mają przewagę na swoją korzyść, ryzyko polegające na samodzielnym stworzeniu i wypromowaniu całej gry może czasami się opłacić. Eric Barone ze Stardew Valley pozostaje prawdopodobnie najsłynniejszym przykładem solowej historii sukcesu, ale ostatnio twórca Lethal Company, Zeekers, znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających gier na Steam w 2023 roku.

Manor Lords ukaże się we wczesnym dostępie na PC za pośrednictwem Steam, GOG i programu Game Preview w ramach Game Pass już 26 kwietnia, po czym Hades 2 i Hollow Knight: Silksong będą nadal walczyć o pierwsze miejsce.

Czy na naszej liście czeka nowy pretendent? najlepsze gry o budowaniu miast?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar