Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Nadchodzące gry CD Projekt Red: Od Cyberpunk Orion po nową trylogię Wiedźmin

/
/
/
102 Views

W przygotowaniu jest wiele nadchodzących gier CD Projekt Red, a po premierze Cyberpunk 2077: Phantom Liberty wielokrotnie nagradzany deweloper skupił się na nowych doświadczeniach z Wiedźmina i Cyberpunka. Studio jest znane z tworzenia jednych z najlepszych gier RPG w najnowszej historii, więc naturalnie jesteśmy niesamowicie podekscytowani możliwością zobaczenia, co wymyśli w następnej kolejności.

W ofercie nowych gier CDPR znajdują się przygody, które nie będą bezpośrednio następować po Wiedźminie 3: Dziki Gon, jak na przykład remake pierwszej przygody Geralta. To jednak ledwo zarysowuje powierzchnię, więc czytaj dalej, aby znaleźć więcej informacji na temat każdej z nadchodzących gier CD Projekt Red, które są obecnie w fazie rozwoju.

Wiedźmin 4

(Zdjęcie: CD Projekt RED)

Platformy: TBA

CD Projekt Red potwierdził istnienie Wiedźmin 4 w marcu 2022 r. i od tego czasu po cichu publikuje aktualizacje. Wiemy już, że Wiedźmin Polaris (jak nosi wewnętrzną nazwę kodową) będzie „opartą na fabule grą RPG z otwartym światem, zbudowaną na dziedzictwie Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu”. Nowa gra Wiedźmin znajduje się w fazie przedprodukcyjnej z udziałem ponad 150 pracowników zaangażowanych we wczesny rozwój i jest tworzona przy użyciu silnika Unreal Engine 5, a nie autorskiego silnika RED Engine firmy CDPR, który napędzał Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077. I z naprawdę ekscytujących wiadomości mamy wiedzcie, że Projekt Polaris to zaledwie początek tego, co ma nadejść – „początek nowej sagi”.

Nowa trylogia Wiedźmin

CD Projekt Red ogłasza nową grę Wiedźmin ze śniegiem otaczającym emblemat kota

(Zdjęcie: CD Projekt Red)

Platformy: TBA

Wiedźmin Polaris to dopiero początek, pierwsza część „nowej trylogii RPG AAA”. Zgadza się, trwają prace nad nową trylogią gier o Wiedźminie, a CDPR ma duże ambicje. Oryginalna trylogia była wydawana przez osiem lat i oferowała zupełnie inne doświadczenia, przy czym Wiedźmin był dostępny wyłącznie na PC, a Wiedźmin 2: Zabójcy Królów nigdy nie trafił na platformy PlayStation. CDPR twierdzi, że zamierza dostarczyć wszystkie trzy nowe gry Wiedźmin „w ciągu sześciu lat od premiery Polaris”, co powinno zapewnić bardziej spójny pakiet gier.

Wiedźmin Syriusz

logo Wiedźmina Syriusza

Zrzut ekranu przedstawiający Flame in the Flood, opracowany przez The Molasses Flood. (Zdjęcie: CDPR)

Platformy: TBA

Wiedźmin Sirius to zupełnie nowa gra osadzona w uniwersum Wiedźmina, nad którą pracuje studio The Molasses Flood. To studio, które w 2021 roku zostało przejęte przez CDPR, a najbardziej znane jest z dwóch znakomitych gier survivalowych: The Flame in the Flood i Drake Hollow. CD Projekt Red twierdzi, że Codename Sirius „będzie się różnić od naszych poprzednich produkcji”, ponieważ „będzie oferować rozgrywkę wieloosobową oprócz rozgrywki dla jednego gracza, w tym kampanię z zadaniami i fabułą”. Spodziewajcie się zatem czegoś innego, zwłaszcza studio żartuje, że będzie to „innowacyjne podejście do uniwersum Wiedźmina”. Podobno prace nad Wiedźminem Syriuszem zostały wznowione, a The Molasses Flood wróciło na deskę kreślarską we współpracy z szerszym zespołem CDPR, aby zapewnić, że gra będzie mogła spełnić swą obietnicę.

Remake Wiedźmina

Remake Wiedźmina

(Zdjęcie: CD Projekt Red)

Platformy: TBA

Chociaż CDPR będzie ciężko pracować nad nową trylogią gier, będzie korzystało z pomocy zewnętrznych studiów, aby kontynuować rozbudowę uniwersum Wiedźmina. CD Projekt Red, pierwotnie nazwany Wiedźmin Canis Majoris, ujawnił teraz, że tak naprawdę jest to remake Wiedźmina – pełny remake oryginalnej gry o Wiedźminie, który będzie „nowoczesnym odnowieniem”. W tym przypadku CDPR będzie współpracować z „zewnętrznym studiem, na którego czele stoją doświadczeni programiści, którzy pracowali nad poprzednimi grami o Wiedźminie”, a tym studiem jest Fool’s Theory.

Zostanie stworzony przy użyciu silnika Unreal Engine 5 – podobnie jak Wiedźmin 4 – ale ostrzega CDPR, że „minie trochę czasu, zanim będziemy mogli udostępnić więcej szczegółów”.

Cyberpunk 2077 Orion

Kontynuacja Cyberpunka 2077

(Zdjęcie: CD Projekt Red)

Platformy: TBA

Gdybyśmy zapytali nas dwa lata temu, spekulowalibyśmy, że nigdy nie zobaczymy kontynuacji Cyberpunka 2077. Jednak po dwóch latach starannych ulepszeń i aktualizacji wydaje się, że CD Projekt Red znalazł pewną stabilność w Night City. Po tym, jak w tym roku sprzedano ponad 20 milionów egzemplarzy, nie wspominając o tym pobijając rekord wszechczasów jednoczesnej gry w Wiedźmina 3 na platformie Steam, CDPR uruchomiło produkcję nowej gry. Studio opisuje Cyberpunk Orion jako „kontynuację Cyberpunka 2077, która udowodni pełną moc i potencjał uniwersum Cyberpunk”, a firma dodała, że ​​planuje „dalej rozwijać serię Cyberpunk i nadal wykorzystywać potencjał tej mrocznej fantasy wszechświat.” Żadne inne informacje nie są dostępne, ale można się spodziewać, że Cyberpunk 2077 Orion ukaże się długo po Wiedźminie Polaris.

CD Projekt Red Hadar

CDPR Hadara

(Zdjęcie: CDPR)

Platformy: TBA

Jeśli CD Projekt Red nie był już zadowolony ze stworzenia nowej trylogii gier o Wiedźminie i kontynuacji Cyberpunka 2077, pracuje także nad innym projektem. Studio twierdzi, że od 2021 roku pracuje nad „samodzielnym IP, odrębnym od Wiedźmina i Cyberpunka 2077”. Projekt Hadar jest opracowywany we własnym zakresie przez CDPR i nadal znajduje się w fazie koncepcyjnej. „Hadar to kryptonim trzeciego, całkowicie odrębnego adresu IP, stworzonego od podstaw w ramach CDPR. Projekt jest na najwcześniejszym etapie procesu twórczego, co oznacza, że ​​nie tworzymy jeszcze żadnej gry, a pracujemy wyłącznie nad fundamentami tej nowej ustawienie.” Spodziewaj się, że aktualizacje dotyczące Projektu Hadar będą bardzo odległe.


Nie masz dość pofałdowanych równin kontynentu? Tu są najlepsze gry z otwartym światem do zwiedzania dalej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar