Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Mroczny klejnot Steam Next Fest to niesamowicie piękny horror inspirowany Dark Souls i Księżniczką Mononoke, w trybie współpracy na kanapie, w którym giniesz jednym uderzeniem

/
/
/
41 Views

Patrząc na cudowną obrzydliwość z co najmniej dwiema głowami i wieloma masywnymi, kolczastymi ramionami, które chcą zmiażdżyć mnie jak jajko, bardzo się waham, czy przystąpić do zabijania, szczególnie mając świadomość, że jedno udane uderzenie bestii oznaczałoby moje śmierć. Walczymy z tym już od kilku minut, on z jego masywnymi, kolczastymi pazurami i ja z tym spiczastym przedmiotem, który wyrwałem z umierającej mięsożernej rośliny, i nie chciałbym zaczynać walki od nowa.

Na szczęście mogę dobiec do ziejącej paszczy potwora i zadać krytyczne trafienie, synchronizując ruch prawego joysticka kontrolera ze wskaźnikiem ekranowym, a moja intensywna walka z Arboreal Terrorem kończy się moim zwycięstwem. Moje ramiona się rozluźniają, głośno wzdycham z ulgą i ponownie opieram się na krześle. Porządek wiecznynowa gra typu horror z bossem w 2D, zaprezentowana na Steam Next Fest, dostarcza absolutnych emocji w każdej sekundzie 30-minutowej wersji demonstracyjnej.

Pod względem estetycznym jest to ponure i piękne połączenie filmu animowanego Studio Ghibli Princess Mononoke i serii Dark Souls studia FromSoftware, z malarską jakością i ciemną, ale nasyconą paletą kolorów. Projekty potworów są tak genialne, że przyłapuję się na badaniu najdrobniejszych szczegółów bez zastanowienia, a jedynie groźba mojej bliskiej śmierci wyrywa mnie z odrętwienia.

Zapadające w pamięć dźwięki rzadkich aranżacji fortepianu i skrzypiec są równie kluczem do intensywności gry i atmosfery niesamowitego horroru. Kiedy wchodzisz na arenę bossa, muzyka osiąga gorączkę wraz z dudniącymi bębnami… a może to dźwięk mojego serca wyrywającego się z klatki piersiowej?

(Zdjęcie: SOEDESCO)

Podobnie jak w przypadku Elden Ring, istnieje bardzo niewiele fabuły poza tym, co można wychwycić z krótkich wymian dialogowych i wskazówek środowiskowych. Z tego, co rozumiem, jesteś wojownikiem zwanym Perennial Knight, który został stworzony i otrzymał unikalne moce, aby uwolnić świat od skorumpowanej flory roślinnej zamienionej w straszne potwory, co wyjaśnia, dlaczego twórca Gardenfiend Games nazywa tę grę „roślinnym horrorem”. To znaczy, dokładny.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, jest ona opisana jako „Hollow Knight spotyka się z Titan Souls – piękna, mroczna atmosfera do odkrycia, z rozgrywką skupioną na walce z bossem”. Sterowanie w zwarciu za pomocą dwóch drążków wymaga precyzji ruchu i wyczucia czasu, podczas gdy należy unikać stałych zagrożeń środowiskowych i unikać ich pomiędzy walkami z bossami, dzięki czemu zawsze będziesz w napięciu.

Znów grałem tylko przez około pół godziny, ale w tym czasie walczyłem z moim wspomnianym wyżej przyjacielem ze szponami, gigantycznym beczącym ulem i niewątpliwie najstraszniejszym, masywnym, ociężałym, nieumarłym rycerzem, który kilka razy mnie pokonał. Wszystkie trzy walki z bossami wymagały radykalnie odmiennych strategii do pokonania, więc nigdy nie czułem się ani trochę pewny dzięki wcześniejszemu zwycięstwu, gdy zbliżałem się do nowego wroga.

Możesz (i powinieneś) sprawdzić wersję demonstracyjną, póki jest ona dostępna na Steam Next Fest. Dostępna jest także tryb współpracy dla dwóch graczy lokalnie i online, dzięki czemu możesz stawić czoła wielu zniekształconym potworom ze znajomym. Jest jeszcze wcześnie, ale nie wyobrażam sobie, żeby Perennial Order mnie zawiódł po tak solidnym demo. Wystartuje gdzieś w 2024 roku.

W międzyczasie sprawdź najlepsze horrory dostępny dzisiaj.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar