Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Miłość to długa droga: co piosenka Toma Petty’ego w zwiastunie GTA 6 mówi nam o nowej grze Rockstar?

/
/
/
102 Views

Jest już zwiastun GTA 6, który jest podkreślony przez hymn Toma Petty’ego z 1989 roku „Love is a Long Road”. Co zatem pozwala nam dowiedzieć się, czego możemy się spodziewać po nowej grze Rockstar?

Cóż, zacznijmy od samej piosenki. Być może Petty był u szczytu swojej potęgi w 1989 r. i z pewnością tak Rockstar może postrzegać siebie w 2023 r. Ale po raz pierwszy wystąpił także solo na płycie Full Moon Fever, debiutanckim albumie Love is a Long Road on – być może Rockstar również zauważył chęć zmiany sytuacji w związku z długotrwałym sukcesem GTA 5.

Ciekawym wyborem jest także wykorzystanie hymnu rockowego z lat 80. – jest w nim nuta nostalgii, a także strzałka w czasie do oryginalnych gier Vice City, których akcja rozgrywała się w latach 1984 i 1986. Oczywiście warto zauważyć, że jest to to idealny wybór do gry, która będzie głównie jeździć po zalanych słońcem autostradami – w 2020 roku gitarzysta i współautor Mike Campbell na liście najlepszych piosenek Petty’ego opisał, w jaki sposób piosenka ta została częściowo zainspirowana jego motocyklem Rolling Stone’a.

Jeśli chodzi o tekst, istnieje również kilka sposobów powiązania Love is a Long Road z nastrojem zwiastuna GTA 6. „Znałem dziewczynę” – zaczyna Petty, wskazując na relację w stylu Bonnie i Clyde’a między postaciami z GTA 6, z których jedną jest pierwsza bohaterka serialu, Lucia z Ameryki Łacińskiej. Relacja Łucji z jej męskim odpowiednikiem jest wyraźnie romantyczna i jeśli choć trochę przypomina jej inspirację ze świata rzeczywistego, prawdopodobnie jest skazana na porażkę – Petty śpiewa o tej miłości w czasie przeszłym, a desperacja, o której wspomina w refrenie, jest nieco powtórzona w ujęciach Łucji i jej partner razem.

Idąc dalej tymi pomysłami, z pewnością pojawia się pomysł próby odkupienia – oczywisty motyw Rockstara w grach Red Dead, ale także obecny w całym GTA. Postacie takie jak Franklin, Niko, Vince i wielu innych często, przynajmniej częściowo, wykorzystują przestępczość jako sposób na oddzielenie się od większej przestępczości.

Kończąc prostą nutą, jest to piosenka o samochodach, prowadzeniu pojazdu i ciężkim życiu w nieco apatycznym świecie. Z pewnością wybór dokonany przez Rockstar ma w sobie głębię, ale jest też piękny, oczywisty powód, aby czerpać z Petty’ego i fascynujące będzie zobaczyć, co jeszcze muzyka gry będzie miała do powiedzenia w ciągu najbliższych kilku lat.

A GTA6 na komputerze wydanie stoi pod znakiem zapytania, ponieważ Rockstar potwierdza grę na PS5 i Xbox Series X, ale nic poza tym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar