Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Microsoft podobno sfinalizuje umowę z Activision Blizzard w piątek 13 października

/
/
/
39 Views

Długa droga Microsoftu do przejęcia giganta gier Activision Blizzard wreszcie dobiega końca. Według Krawędźźródło zaznajomione z planami Microsoftu wskazało, że jako datę sfinalizowania transakcji przyjęto piątek 13 października. Pomijając hańbę związaną z tą datą (wydaje się, że dyrektorzy Microsoftu i Activision Blizzard nie są zbyt przesądni), wybór tego dnia nie jest zaskakujący. W lipcu obie strony umowy wspólnie zgodziły się przedłużyć termin podpisania porozumienia do 18 października, aby rozwiązać wszelkie dalsze wątpliwości regulacyjne. W chwili publikacji data ta przypada zaledwie na dwanaście dni, więc transakcja musiała zostać wkrótce sfinalizowana.

Mimo to dział prawny Microsoftu będzie musiał stawić czoła jeszcze kilku wyzwaniom prawnym, zanim całkowicie znikną. Po zmianie warunków fuzji, mającej na celu przyznanie Ubisoftowi praw do strumieniowego przesyłania gier Activision Blizzard w Wielkiej Brytanii, Urząd ds. Konkurencji i Rynków udzielił wstępnej zgody na transakcję, ale organ regulacyjny musi jeszcze dokonać ostatecznej oceny przed 18 października. Zarówno Microsoft, jak i Activision Blizzard uznały to za swoje wielkie zwycięstwo.

Wiadomość ta pojawiła się po zwycięstwie firm nad Federalną Komisją Handlu w lipcu. W tym momencie wydaje się dość prawdopodobne, że transakcja zostanie sfinalizowana i zakończy historię, która rozpoczęła się prawie dwa lata temu. Po wycieku dokumentów z przesłuchań ujawniających hybrydową konsolę Microsoftu, nowy model Xbox i plany przejęć innych firm, pokroju Segi i Bungie, Microsoft prawdopodobnie jest gotowy zostawić całą sprawę za sobą.

[Source: The Verge]


Jak się czujesz w obliczu zbliżającego się końca przejęcia? Daj nam znać w komentarzach!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar