Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Microsoft oficjalnie przejął Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów

/
/
/
110 Views

To już oficjalne: Microsoft przejął Activision Blizzard, firmę stojącą za takimi franczyzami jak Call of Duty, Overwatch, Diablo i World of Warcraft, za kolosalną kwotę 69 miliardów dolarów.

Dziś rano brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków zatwierdził przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft za 69 miliardów dolarów. Umowa CMA była ostatnią przeszkodą w przejęciu Microsoftu po uzyskaniu zgody w ponad 40 krajach i regionach, w tym w USA na początku lata. Ostatecznym terminem zawarcia tej umowy przez Microsoft był 18 października, ale raporty wskazywały, że firma planowała sfinalizować ją dzisiaj, 13 października. Tak się właśnie stało, a Activision Blizzard jest oficjalnie częścią własnego studia Xbox.

Xbox opublikował poniższy film, aby uczcić swoje przejęcie:

Szef Xbox i dyrektor generalny Microsoft Gaming Phil Spencer mówi, „Od dawna podziwiam pracę w Activision Blizzard i King oraz wpływ, jaki wywarli na gry, rozrywkę i popkulturę”, zauważając, że niektóre z jego najbardziej pamiętnych momentów w grach miały miejsce w grach Activision Blizzard i mobilny gigant Król stworzył. „To niesamowite, że możemy powitać tak legendarne zespoły na Xboxie” – mówi.

„Jako jeden zespół będziemy się uczyć, wprowadzać innowacje i nadal dotrzymywać naszej obietnicy, aby zapewnić większej liczbie osób radość i społeczność związaną z graniem” – pisze w Poczta Xbox Wire. „Zrobimy to w kulturze, która stara się umożliwić każdemu wykonywanie najlepszej pracy, w której wszyscy są mile widziani i skupia się na naszym ciągłym zaangażowaniu w grę dla wszystkich. Naszym celem jest włączenie i wszystko, co robimy w Xbox – od naszego zespołu po produkty, które tworzymy i historie, które opowiadamy, po sposób, w jaki nasi gracze wchodzą w interakcje i angażują się jako szersza społeczność graczy.

Dyrektor generalny Microsoft Gaming i szef Xbox Phil Spencer

„Wspólnie stworzymy nowe światy i historie, przeniesiemy Twoje ulubione gry do większej liczby miejsc, aby więcej graczy mogło do nich dołączyć, a także będziemy nawiązywać kontakt z graczami i zachwycać ich na nowe, innowacyjne sposoby w miejscach, w które uwielbiają grać, w tym na urządzeniach mobilnych, strumieniowanie w chmurze i nie tylko.”

Spencer twierdzi, że Xbox i Microsoft będą w dalszym ciągu słuchać opinii graczy i budować społeczność, w której programiści będą mogli wykonywać swoją najlepszą pracę. Mówi również, że zgodnie z obietnicą Xbox „będzie w dalszym ciągu udostępniać więcej gier w większej liczbie miejsc – zaczyna się to teraz od umożliwienia dostawcom i graczom przesyłania strumieniowego w chmurze strumieniowego przesyłania gier Activision Blizzard w Europejskim Obszarze Gospodarczym, co jest zobowiązaniem podjętym wobec Komisji Europejskiej”. Dziś rozpoczynamy pracę nad wprowadzeniem ukochanych marek Activision, Blizzard i King do Game Pass i innych platform.” Mówi, że Microsoft i Xbox udostępnią więcej informacji na temat tego, kiedy w nadchodzących miesiącach będzie można spodziewać się grania w te gry w ramach usługi Game Pass.

„W imieniu milionów fanów, którzy kochają gry Activision, Blizzard i King, chcemy, abyście wiedzieli, że dzisiaj jest dobry dzień na zagranie. Jesteście sercem i duszą tych franczyz i jesteśmy zaszczyceni, że możemy być częścią nasza społeczność. Niezależnie od tego, czy grasz na Xbox, PlayStation, Nintendo, PC czy urządzeniu mobilnym, jesteś tu mile widziany – i pozostaniesz mile widziany, nawet jeśli Xbox nie jest miejscem, w którym grasz w swoją ulubioną serię. Bo kiedy wszyscy grają, wszyscy wygrywamy. My Wierzcie, że nasze dzisiejsze wiadomości odblokują świat nowych możliwości i nowych sposobów gry. Dziękujemy za ciągłe wsparcie. W nadchodzących miesiącach czeka nas o wiele więcej – nie mogę się doczekać przyszłości i nie mogę się doczekać, aby się nią z wami podzielić .”

Poniżej znajduje się wiadomość e-mail, którą Spencer wysłała do wszystkich pracowników Microsoft po zamknięciu tego przejęcia:

Poniżej znajduje się wiadomość e-mail, którą dyrektor generalny Activision Blizzard, Bobby Kotick, wysłał do wszystkich pracowników firmy po sfinalizowaniu zakupu:

Ubisoft, który będzie nadzorował streaming gier w chmurze Activision Blizzard w Wielkiej Brytanii w ramach umowy zawartej przez Microsoft z CMA, wydał następujące oświadczenie w związku z dzisiejszymi wiadomościami:

„Z radością informujemy, że firma Ubisoft uzyskała prawa do wieczystego przesyłania strumieniowego w chmurze Call of Duty i wszystkich tytułów Activision Blizzard, które zostaną wydane w ciągu najbliższych 15 lat. Ubisoft od dawna wierzy w siłę gier w chmurze i możliwości strumieniowania prawa pozwolą nam zapewnić graczom jeszcze więcej wrażeń w większej liczbie miejsc niż kiedykolwiek wcześniej. Teraz, gdy umowa została sfinalizowana, możemy rozpocząć prace nad operacyjnymi aspektami wprowadzenia tych gier do Ubisoft+, naszej oferty subskrypcyjnej”.
Obraz z Xboxa

Dotarcie do dzisiejszych wiadomości nie było dla Microsoftu łatwym zadaniem. Aby poznać wszystko, co wydarzyło się do tej pory, przeczytaj najpierw, jak Microsoft ujawnił, że nabywa Activision Blizzard za kolosalne 69 miliardów dolarów, a następnie zapoznaj się z historią o tym, jak CMA zablokowała to przejęcie w Wielkiej Brytanii w związku z obawami dotyczącymi gier w chmurze. Następnie przeczytaj, jak tego lata kalifornijski sędzia odrzucił wniosek FTC o wydanie nakazu wstępnego, a następnie przeczytaj o planach Microsoftu wynegocjowania satysfakcjonującego rozwiązania z CMA. Przeczytaj także o proponowanej przez Microsoft umowie z Ubisoftem, a następnie przeczytaj, dlaczego CMA udzieliła Microsoftowi wstępnej zgody na tę umowę. Na koniec przeczytaj, jak CMA zatwierdziła dziś przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft, co utorowało drogę do sfinalizowania transakcji.


Które gry Activision Blizzard, jak masz nadzieję, zostaną dodane jako pierwsze do Xbox Game Pass? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar