Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Metroidvanias mają już niesamowity start w 2024 roku, a w tym tygodniu wypuszczą dwa certyfikowane bangery

/
/
/
78 Views

Głowy Metroidvania mają się dobrze w 2024 r., a w tym tygodniu wypuszczają dwa certyfikowane bangery – a mamy dopiero styczeń.

Co to za bangery? Prince of Persia: The Lost Crown firmy Ubisoft znajduje się w centrum uwagi już od jakiegoś czasu dzięki doniesieniom o jego technicznych możliwościach na wszystkich konsolach, innowacyjnej funkcji map, na którą powinna zwrócić uwagę każda gra, oraz doskonałemu demo, które przekonało wielu potrzebne odświeżenie serii.

W recenzji Prince of Persia: The Lost Crown opublikowanej przez Gamesradar stwierdzono, że jest ona „wypełniona intrygami, zgrabnymi łamigłówkami, mistrzowskimi platformówkami i napędzanymi spektaklami bitwami z bossami”. Wiele osób porównało ją do innych gier wagi ciężkiej, takich jak szybujące gry Ori lub własne Rayman Legends, co sprawiło, że jestem jeszcze bardziej podekscytowany możliwością wzięcia udziału w tej przygodzie zmieniającej czas, kiedy ukaże się ona 15 stycznia.

Innym wczesnym hitem Metroidvanii jest niedawno wydana gra Momodara: Moonlit Farewell, pierwsza gra z długotrwałej serii od ośmiu lat. Jednak, sądząc po „bardzo pozytywnych” recenzjach użytkowników na Steamie, wydaje się, że niemal bolesne oczekiwanie się opłaciło.

Wielu graczy entuzjastycznie chwaliło płynność ruchu i walkę wypełniającą cały ekran w sequelu, a także to, czego można oczekiwać od tego gatunku: eksplorację polegającą na rozplątywaniu skomplikowanej mapy i wielkich bitwach z bossami. Momodora: Moonlit Farewell cieszy się obecnie 10% ofertą wprowadzającą na Parajeśli chcesz zmiany w pikselach w poprawce Metroidvanii z tego miesiąca.

Najbardziej ekscytujące jest to, że pozostała część roku jest również wypełniona obiecującymi premierami gatunkowymi. Luty wypuszcza spektakularnie kolorowe Ultros, które wygląda, jakby platformówka akcji nabrała magicznych grzybów. W kwietniu wydawca EA Originals wchodzi na ring z Tales of Kenzera: ZAU, grą mocno inspirowaną mitologią Bantu.

No i oczywiście mamy jedynego w swoim rodzaju Hollow Knight: Silksong, którego premiera zaplanowana jest jeszcze na ten rok. Zbieram całe moje kopium, żeby wkrótce wygenerować jakieś wieści, nie martw się.

Kto wie, co nasze najlepsze Metroidvanie lista będzie wyglądać po zakończeniu roku 2024.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar