Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Loki właśnie nawiązał do prawdziwej sprawy kryminalnej i dał tej postaci doskonałą historię

/
/
/
44 Views

Loki, sezon 2, odcinek 5, zabrał widzów w podróż po odpowiednikach swoich bohaterów na osi czasu, ale to historia Casey naprawdę wywołała nasz uśmiech. Wchodzimy w drobne spoilery z najnowszego odcinka Lokiego stąd, więc zanim wyruszysz dalej, upewnij się, że jesteś na bieżąco z programem Disney Plus.

Jednym z pierwszych miejsc, do którego przenosi się Bóg Psot, jest San Francisco w 1962 roku, skąd Casey ucieka z grupą więźniów z Alcatraz. Cóż, właściwie nie Casey, jak się wkrótce przekonamy, ale Frank. Obserwujemy, jak wymykają się z więzienia, zanim Loki zostaje wyrwany do innej linii czasu. W dalszej części odcinka Bóg Psot powraca, aby zabrać „Franka”, aby pomóc ocalić świat, usuwając go z osi czasu.

Przekształcenie najbardziej sympatycznego pracownika TVA w brutalnego przestępcę to zdecydowanie zabawny zwrot akcji, ale możesz nie zdawać sobie sprawy, że tak naprawdę opiera się on na prawdziwej sprawie kryminalnej.

Frank Morris był prawdziwym więźniem Alcatraz, któremu udało się uciec dzięki skomplikowanemu spiskowi ze współwięźniami. 12 czerwca 1962 r., gdy wymykali się pod osłoną ciemności, umieścili w swoich łóżkach wabiki, pozostawiając strażnikom więziennym ustalenie, co się stało. Ich ciał nigdy nie odnaleziono i pozostaje to jedną z największych zagadek kryminalnych XX wieku.

Cóż, teraz już wiemy: Frank został faktycznie zabrany przez drzwi czasu i przywieziony do TVA. Dlaczego FBI nie wpadło na pomysł, żeby pójść tym tropem?

To nie pierwszy raz, kiedy Loki odwołuje się do prawdziwej sprawy kryminalnej. W pierwszym sezonie okazuje się, że bogiem psot był w rzeczywistości DB Cooper, prawdziwy porywacz samolotu, którego prawdziwa tożsamość była tajemnicą przez 50 lat.

To zabawna propozycja dla prawdziwych miłośników kryminałów w dość ciężkim odcinku serii Marvel. Aby uzyskać więcej odniesień, które mogłeś przeoczyć, sprawdź, co zauważyliśmy na karteczkach samoprzylepnych OB i co oznacza jajko wielkanocne po napisach. Mamy także kilka przewodników po sezonie 2 Lokiego:

  • Recenzja drugiego sezonu Lokiego
  • Harmonogram premiery drugiego sezonu Lokiego
  • Kiedy na osi czasu Marvela rozgrywa się sezon 2 Lokiego?
  • Podsumowanie pierwszego sezonu Lokiego
  • Jak oglądać filmy Marvela w kolejności
  • Faza Marvela 5
  • Nadchodzące filmy i programy Marvela
  • Wszystkie różnice między komiksem Loki a serialem Loki
  • Kim jest Zaniak w Marvel Comics?
  • Wyjaśnienie początków komiksu Balder the Brave

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar