Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

LittleBigPlanet, deweloper Dreams Media Molecule podobno planuje zwolnić 20 pracowników

/
/
/
47 Views

Aktualizacja, 12:26, ​​24.10.23:

Informator gier skontaktował się z Sony i PlayStation, prosząc o potwierdzenie zwolnień w Media Molecule i nie tylko po premierze GLHF raport. Rzecznik Sony Interactive Entertainment przesłał nam link do konta Media Molecule na Twitterze, gdzie udostępnił następującą wiadomość:

Poniżej znajduje się ciąg dalszy oryginalnej historii…


Oryginalna historia, 9:32, 24.10.23:

Według doniesień własne studio PlayStation, Media Molecule, które stoi za Dreams i LittleBigPlanet, ma podobno zwolnić około 20 pracowników. Tak wynika z nowego raportu pt GLHF magazynu Sports Illustratedz którego wynika, że ​​wiadomość o zbliżających się zwolnieniach została ujawniona podczas wewnętrznego spotkania, które odbyło się dziś w studiu.

Zwolnienia mają spowodować redukcję personelu zespołu o 15 do 20%, przy redukcji zatrudnienia ze 135 do 115 osób, według GLHF. W raporcie nie wskazano żadnego konkretnego powodu, poza redukcją personelu, ale Informator gier skontaktował się z PlayStation, aby potwierdzić zwolnienia i powiązane liczby, dlaczego zwolnienia mogą mieć miejsce oraz czy dotknięci pracownicy otrzymają odprawy; zaktualizujemy tę historię, jeśli dowiemy się więcej lub otrzymamy komentarz od PlayStation.

Media Molecule było pierwotnie niezależnym studiem, zanim PlayStation przejęło je w 2010 roku. Zespół odpowiada za LittleBigPlanet, LittleBigPlanet 2, Tearaway i Dreams. Czytać Informator gier Zrecenzuj LittleBigPlanet 2 tutaj, a następnie sprawdź naszą recenzję Dreams.

Zgłoszone zwolnienia w Media Molecule dołączają do niestety stale rosnącej listy zwolnień dotykających studia tworzące gry wydane w 2023 r., który według wszystkich jest jednym z najlepszych lat w branży gier pod względem wydań. W styczniu Microsoft zwolnił 10 000 pracowników w związku z trwającym przejęciem Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów, które zakończyło się na początku tego miesiąca.

W sierpniu Striking Distance Studios, zespół odpowiedzialny za zeszłoroczny The Callisto Protocol, zwolnił ponad 30 pracowników, a w tym samym miesiącu BioWare, twórca Mass Effect i Dragon Age, zwolnił 50 pracowników, w tym wieloletnich weteranów studiów. W następnym miesiącu, we wrześniu, deweloper Immortals of Aveum, Ascendant Studios, zwolnił około 45% swojego personelu.

Tylko w tym miesiącu deweloper The Last of Us, Naughty Dog, zwolnił co najmniej 25 pracowników, zwolnienia również doświadczyły Telltale Games, chociaż rzeczywista liczba zwolnionych pracowników nie została jeszcze ujawniona.

Serca Informator gier Pracownicy są ze wszystkimi dotkniętymi zwolnieniami oraz tymi, którzy nadal pracują w studiu.

[Source: GLHF]

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar