Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Kultowy detektyw Dick Tracy powraca do sprawy w nowym, „twardym” serialu Mad Cave Studios

/
/
/
39 Views

Przygody kultowego detektywa Chestera Goulda, Dicka Tracy’ego, fascynują nas od ponad 90 lat w formie komiksów, seriali radiowych i filmu z 1990 roku. Teraz detektyw powraca do swoich czterokolorowych korzeni dzięki „świeżej i nowoczesnej” limitowanej serii od Mad Cave Studios.

Seria składająca się z sześciu numerów, której premiera odbędzie się w kwietniu, będzie przedstawiać powrót kilku najsłynniejszych wrogów Tracy w – jak to określa Mad Cave – „twardym i realistycznym podejściu” do świata detektywów. Seria została napisana przez Alexa Segurę i Michaela Moreci, narysowana przez Geraldo Borgesa, przy kreatywnych konsultacjach z Chantelle Aimée Osman, kolorowaniem zajął się Mark Englert, a napisy Jim Campbell.

W galerii poniżej mamy ekskluzywne pierwsze spojrzenie na okładki Dicka Tracy nr 1, zaczynając od Geraldo Borgesa i głównej okładki Marka Englarta. Następnie pojawiają się warianty autorstwa Brenta Schoonovera i Nicka Filardiego oraz Shawna Martinbrough i Chrisa Sotomayora.

„Świat Dicka Tracy jest pełen skomplikowanych postaci, pokręconych motywów i niebezpiecznych zakątków – a my naprawdę chcemy zagłębić się w esencję tego, co stworzył Chester Gould, nie próbując naśladować twórcy Dicka Tracy’ego” – powiedział Alex Segura w oświadczeniu. „To, co Michael, Geraldo, Chantelle i ja gotujemy, wykorzystuje wszystkie składniki, które fani znają – miejmy nadzieję, że stworzymy coś, co będzie świeże i żywe, a jednocześnie uhonoruje to, co było wcześniej. Nie chcemy tylko opowiedzieć zabawnej historii Dicka Tracy’ego – chcemy także stworzyć wspaniałą sagę kryminalną.

„Naszym celem przy tworzeniu nowego komiksu Dicka Tracy nie jest bycie kiczem ani próba odtworzenia tego, czego tak mistrzowsko dokonał Chester Gould – nawet nie zakładam, że mam taki dar” – dodał Michael Moreci. „Zamiast tego chcemy wykorzystać istotę tego, co sprawia, że ​​to działa, i ponownie skalibrować go zarówno dla nowych, jak i starych odbiorców”.

Oto kilka kolejnych okładek, tym razem para motywacyjnych wariantów dla sprzedawców detalicznych autorstwa Francesco Francavilla i Dana Panosian. Dostępna będzie również pusta okładka ze szkicem.

„To nie jest Dick Tracy twojego dziadka, chociaż na pewno będzie zawierał wszystkie elementy, które znasz i kochasz” – powiedziała Chantelle Aimée Osman. „Możliwość przedstawienia ukochanej postaci Chestera Goulda całemu nowemu pokoleniu czytelników to zaszczyt, a Alex, Michael i Geraldo są absolutnie twórcami, którzy wprowadzą Dicka Tracy, Tess Trueheart i wszystkich twoich ulubionych złoczyńców w dwudziesty pierwszy wiek.”

„Dick Tracy to zdecydowanie jedna z najbardziej znanych postaci komiksowych wszechczasów, posiadająca wyjątkową galerię łotrzyków” – powiedział artysta Geraldo Borges. „Historia napisana przez Alexa, Michaela i Chantelle pozwoliła mi pobawić się Chiaroscuro, mocnym kontrastem czerni i bieli. A skoro mowa o kontraście, wspaniale będzie zobaczyć żółty i jasny płaszcz Dicka Tracy’ego i jego kreskówkowych złoczyńców obok ciemnych ulice i ugruntowana książka.”

Dick Tracy nr 1 zostaje opublikowany 24 kwietnia przez Mad Cave Studios we współpracy z Tribune Content Agency i New Wave Comics.


Poza napisaniem powrotu słynnego detektywa, pisarz Dicka Tracy, Alex Segura, pisał także ostatnio dla nikczemnego Sinestro z DC. Dowiedz się więcej w nasz wywiad z Alexem tutaj.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar