Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Kultowy chaos w grze Geometry Wars otrzymuje remiks w stylu roguelike w tej wersji demonstracyjnej Steam Next Fest

/
/
/
22 Views

Miłośnicy gier Xbox 360 Arcade mogą miło wspominać Geometry Wars, serię doskonałych strzelanek z widokiem z góry, które trafiły na inne platformy. Teraz wrócił! Rodzaj. Jedno demo Steam Next Fest nieoficjalnie emuluje oślepiający neonowy styl serii i włącza go do formuły Vampire Survivors.

Geometry Survivors wygląda niemal identycznie jak moje mgliste wspomnienia XBLA, z tymi samymi statkami w kształcie pazurów i wolno poruszającymi się pociskami walącymi po gładkim czarnym tle. Tym razem nie masz kontroli nad swoim strzelaniem i zamiast gonić za coraz wyższymi wynikami, próbujesz przetrwać tylko pięć minut.

Zgodnie z tradycją gatunku, nasz skromny statek ma również dostęp do ulepszeń, gdy zdobędziesz wystarczająco dużo błyszczących, niebieskich zasobów, które upuszczają wrogowie. W tym zestawie umiejętności nie ma nic zbyt rewolucyjnego, w tym zwykłe bumerangi, pociski obszarowe i pociski automatycznie strzelające. Chociaż istnieje również waluta, która jest przenoszona pomiędzy rundami, więc być może w ostatecznej wersji gry czekają jakieś ulepszenia zmieniające zasady gry.

Miło spędziłem czas z Geometry Survivors, jako bardziej precyzyjną wersją bardziej pętli Vampire Survivor. Statki są tak precyzyjne i cienkie, że naprawdę ekscytujące jest przemykanie pomiędzy wrogami i o włos unikanie pojawiających się wirujących ostrzy śmierci.

Ze smutkiem muszę przyznać, że poza oprawą wizualną gra w Geometry Survivors wydawała mi się zbyt znajoma w podgatunku, w którym ostatnio pojawiło się mnóstwo graczy. Być może bliższe podążanie za duchowym poprzednikiem – być może zapewnienie nam kontroli nad kierunkiem naszych pocisków – jest dobrą drogą. Na razie jednak gry takie jak zeszłoroczny Cursorblade (również atrakcja Steam Next Fest) nadal stanowią najlepsze podejście do tej formuły, jakie widziałem.

Jeśli chodzi o prawdziwe Wojny Geometry, prawa do serii należały kiedyś do Microsoftu, zanim przeszły na Vivendi, które następnie połączyło się z Activision, tworząc Activision Blizzard. Jak zapewne słyszeliście, Microsoft niedawno przejął tego wydawcę, a następnie zwolnił prawie 2000 pracowników. Myślę, że to moment pełnego koła dla Geometry Wars.

Inne atrakcje Steam Next Fest to m.in kontynuacja pisania listówA Symulator życia Lofioraz psychodeliczna Metroidvania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar