Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Kultowa, kultowa od 23 lat seria o piratach została wznowiona jako darmowa gra RPG z otwartym światem, inspirowana najlepszą piracką grą wszechczasów, i zbiera świetne recenzje na Steamie

/
/
/
62 Views

Jest już prawie nowa gra Sea Dogs, ale najpierw ją mam bardzo kontekstu, którym chcesz się podzielić. Jeśli nie chcesz zagłębiać się w długą i zagmatwaną historię kultowej serii o piratach, po prostu przewiń w dół aż do zdjęcia przedstawiającego piratów przed statkiem, a od razu przejdziesz do sedna.

23-letnia seria Sea Dogs ma niewiarygodnie skomplikowaną historię. Pierwsza gra, zatytułowana po prostu Sea Dogs (Corsairs w Rosji), została stworzona przez nieistniejącego już rosyjskiego dewelopera Akella i wydana w 2003 roku, a prawa do publikacji w Ameryce Północnej przejęła Bethesda. Ta gra RPG jest powszechnie uważana za pierwszą piracką grę 3D i jest mocno zainspirowana grą Sid Meier’s Pirates!, często nazywaną najlepszą piracką grą wideo wszechczasów.

Kontynuacja Akelli i Bethesdy pierwotnie nosiła tytuł Sea Dogs 2, ale w ostatniej chwili zmieniono ją na Piraci z Karaibów, kiedy Disney zapłacił za dostawę jako dodatek do filmu z 2003 roku, w którym grali Johnny Depp i Orlando Bloom. Chociaż został ustawiony w ten sposób, miał niewiele wspólnego z filmem poza jednym statkiem o nazwie Czarna Perła i, cóż, całą sprawą z piratami. Co więcej, co dziwne, nie była ona zgodna z fabułą pierwszej gry Sea Dogs; to była po prostu osobna sprawa.

Potem była gra Age of Pirates: Caribbean Tales z 2006 roku, opracowana przez Akella i opublikowana przez 1C Company i Playlogic, pierwsza z serii, która przyjęła tytuł Age of Pirates, ponieważ Bethesda nadal posiadała prawa do Sea Dogs. To zrodziło kolejną kontynuację, Age of Pirates 2: City of Abandoned Ships z 2009 roku, autorstwa Akella i Playlogic. To wyjaśnia, dlaczego seria jest określana trzema różnymi nazwami: Sea Dogs, Corsairs i Age of Pirates.

Po klapie Age of Pirates i Age of Pirates 2, Akella zwrócił się do grupy modderów Sea Dogs/Age of Pirates na forum fanów i dał im prawa do opracowania nieoficjalnego dodatku do Age of Pirates 2, ale Akella zdecydował się wypuścić go komercyjnie jako oficjalną kontynuację, w niewytłumaczalny sposób zatytułowaną Sea Dogs: To Each His Own, w 2012 roku.

(Zdjęcie: BlackMark Studio)

Uff. OK, więc przejdź do dzisiaj; Akelli już nie ma, a BlackMark, studio odpowiedzialne za Sea Dogs: To Each His Own, wydało nową grę o nazwie Caribbean Legend: Sandbox, która jest „oparta na Sea Dogs” i „inspirowana Piratami Sida Meiera!” Wygląda na to, że najwierniejsi nieoficjalni fani będą mogli liczyć na kontynuację, nawet sportową grafikę, która choć piękna, wygląda, jakby pochodziła prosto z 2013 roku.

Legenda Karaibów: Piaskownica to darmowa wersja innej gry, zwanej po prostu Legenda Karaibów, start w czwartek. Według BlackMarka Sandbox to ta sama gra, ale brakuje jej wielu rzeczy, przede wszystkim „trybu fabularnego z unikalnymi wydarzeniami, karierami piratów i oficerów, budowaniem kolonii, romansem i setkami godzin przygody”.

Zawiera duży, stary, otwarty świat na Karaibach z 1654 r., pełen tętniących życiem miast i starożytnej architektury, a także setki zadań, w tym prace związane z transportem towarowym, polowanie na nagrody, kontrakty handlowe i nie tylko, a każde z nich ma wiele wyników w zależności od twoich działań. Dostępne są także walki morskie i lądowe, od małych konfrontacji z bandytami w dżungli po oblężenia na pełną skalę, podczas których dowodzisz armadą okrętów wojennych. Docelowo, według BlackMark, można spodziewać się około 10-20 godzin rozgrywki w trybie „freeplay”, podczas gdy pełna gra powinna zapewnić wam zajęcie na „prawie 200 godzin”.

Tak czy inaczej, Sandbox jest „bardzo pozytywny” Recenzje Steama sugerują, że długie oczekiwanie na kontynuację, nie wspominając o żmudnym wysiłku, jaki włożyłem w opowiedzenie na nowo złożonej historii serii, było tego warte. Chociaż wielu recenzentów zauważa stromą krzywą uczenia się i pewne niezgrabne sterowanie, brzmi to tak, jakby to było wszystko, na co czekali fani – brodawki i cała reszta.

Ahoj, kolego! Sprawdź nasze Recenzja Skull and Bones w toku aby zobaczyć, co sądzimy o nowej pirackiej grze firmy Ubisoft.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar