Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Kingpin powraca jako fizyczne ucieleśnienie siedmiu grzechów głównych, aby odzyskać swoje miejsce jako arcywróg Daredevila

/
/
/
54 Views

Minęły prawie dwa lata, odkąd Wilson Fisk, Kingpin, wraz z żoną Typhoid Mary wycofał się z przestępstwa i dosłownie popłynął w stronę zachodzącego słońca, z dala od Nowego Jorku, Hell’s Kitchen i Daredevil. A w czerwcowym Daredevilu nr 1 w końcu ponownie spotka Matta Murdocka – ale tym razem będzie miał nowe, piekielne moce, dzięki którym rzuci wyzwanie Człowiekowi bez strachu.

Zgadza się, Kingpin zyskuje (znowu) moce. Jednak w przeciwieństwie do Devil’s Reign, kiedy udało mu się umieścić kontrolującą umysły moc Purpurowego Człowieka w lasce, sam Kingpin będzie naczyniem na esencję Siedmiu Grzechów Głównych.

Oprócz tego, że Siedem Grzechów Głównych jest dobrze znaną częścią niektórych wyznań chrześcijańskiej doktryny religijnej – podobnie jak w przypadku rzeczywistych, demonicznych, fizycznych bytów – nęka Matta Murdocka w głównym tytule Daredevil pisarza Saladina Ahmeda i artysty Aarona Kudera, w którym Matt obecnie prowadzi życie katolickiego księdza, a nie prawnika.

(Zdjęcie: Marvel Comics)

Jednorazowy film Daredevil giganta, napisany przez Ahmeda z ilustracjami Paula Davidsona, przedstawia punkt widzenia Fiska opętanego przez złe siły Siedmiu Grzechów Głównych, które prześladują Daredevila przez Hell’s Kitchen.

„Grzech cię znajdzie, śmiałku! Jest na polowaniu: jeden z najgroźniejszych i najniebezpieczniejszych wrogów Daredevila, wzmocniony siłami nieznanymi nawet jemu samemu, przygotowuje się do zabójstwa” – czytamy w oficjalnym opisie Daredevila Giant-Size nr 1 w Marvelu. „Tak, nikt inny jak Kingpin, przemierzający nocą ulice Manhattanu. I niezależnie od prędkości, z jaką porusza się Daredevil… poleje się krew”.

Kingpin nie był całkowicie nieobecny w Marvel Comics od czasu, gdy „odszedł” z przestępstwa w kwietniu 2022 r. On i jego żona Typhoid Mary (sama mutantka) pojawili się na zmutowanej wyspie Kakao podczas gali Hellfire 2023 i byli aktywni w ruchu oporu mutantów w ramach aktualnej fabuły Fall of X, która wkrótce doprowadzi do wznowienia nowego X-Men. Zdecydował się także nie chwycić za broń w niedawnym crossoverze Wojny Gangów, który umieścił Tombstone na szczycie półświatka Nowego Jorku.

„Zawsze uwielbiałem historie o złoczyńcach z POV, a Wilson Fisk ma najlepszy POV ze złoczyńcami na poziomie ulicy!” mówi Ahmed w oświadczeniu towarzyszącym ogłoszeniu. „Posunęliśmy się naprawdę odważnie i krwawo, przywracając Kingpina z powrotem w ogromnym stylu i nie mogę się doczekać, aż fani to sprawdzą”.

Giant-Size Daredevil #1 trafi do sprzedaży 12 czerwca z okładką Bryana Hitcha.

Kingpin na szczycie listy najlepsi złoczyńcy z Daredevila kiedykolwiek.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar