Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

John Constantine powraca w nowym miniserialu Hellblazer i być może złoży wizytę Sandmanowi

/
/
/
102 Views

Badacz okultyzmu palący nałogowo John Constantine powraca w 2024 roku z Hellblazer: Dead In America. Nowa, składająca się z ośmiu numerów seria została napisana przez Si Spurrier, narysowana przez Aarona Campbella i pokolorowana przez Jordiego Bellaire’a. Seria jest kontynuacją – i prawdopodobnie zakończeniem – serii cieszącej się uznaniem tego samego zespołu kreatywnego w latach 2019–2021.

Dead In America jest zarówno częścią wydawnictwa Black Label dla dojrzałych czytelników DC, jak i trwającego Sandman Universe i opiera się na Constantine’u próbującym powstrzymać wykorzystanie piasku z torebki Dream do nikczemnych celów. Oto pierwsze spojrzenie na okładkę nowej serii…

„Hellblazer powraca” – powiedziała pisarka Si Spurrier. „W latach 2019–2021 Aaron Campbell i ja prowadziliśmy kronikę przebiegłych podróży Johna Constantine’a po Londynie. Przez 13 numerów książka ociekała sercem, nienawiścią i wściekłością – wściekłością na stan świata, wściekłością na stan naszych umysłów i życia. Te 13 kwestii było naszym jadowitym listem miłosnym do Konstantynów z przeszłości – [Alan] Moore’a, [Jamie] Delano, [Garth] Ennisa. To była najlepsza praca, jaką kiedykolwiek wykonaliśmy. A potem przestało. Z nutą śmierci i rozpaczy, za którą – jak w przypadku każdej magii – nałożono wysoką cenę. A teraz to wróciło. Ponieważ koszt się nie liczy, jeśli nie zobaczymy, jak został zapłacony. Bo nawet martwe rzeczy mogą coś zmienić.”

Aaron Campbell powiedział: „Kiedy przyszedł e-mail z informacją Si i mnie, że mamy zielone światło na dokończenie historii Johna Constantine’a i Hellblazera, którą rozpoczęliśmy kilka lat temu, usłyszałem coś tuż nad moim ramieniem – zgrzyt, metaliczny dźwięk. Pewnego razu: dwa, trzy razy zaklęcie. Potem długi, głęboki wdech. Niemal poczułem zapach dymu i usłyszałem słowa: „Naprawdę myślałeś, że odszedłem na dobre, kolego?”

W galerii poniżej możesz zobaczyć kilka niepisanych, bezbarwnych dzieł Campbella.

Notka DC dotycząca nowej książki wskazuje na ton utworu, a także na pojawienie się wybitnej powracającej postaci…

„W John Constantine, Hellblazer: Dead in America, John po raz kolejny oszukał śmierć – ale jego serce nie bije, jego ciało ulega rozkładowi, a on, jego przyjaciel Nat i jego syn Noah uciekają w Ameryce, poszukiwani za morderstwo . Naturalnie, to wszystko wina Johna – zawsze tak jest. Ale jak się okazuje, sam Dream potrzebuje pomocy Johna. W Ameryce zakorzeniło się coś strasznego i używa piasku z sakiewki Dream do narzucenia swojej woli. Jeśli John może umieścić przestań, być może uda mu się zamienić tę przysługę w szansę na uratowanie ich życia – ale będzie potrzebował pomocy kogoś, z kim nie rozmawiał od lat. Kogoś, dla kogo nie zawsze był… taki miły. Ktoś lub coś?”

Czy to byłby Bagno Rzecz, przypadkiem? Wydaje się to prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że to tam po raz pierwszy pojawiła się postać Constantine’a, już w 1985 roku w Swamp Thing #37.

John Constantine, Hellblazer: Dead in America #1 zostaje opublikowany przez DC Comics 16 stycznia 2024 r.


Chcesz dowiedzieć się więcej o komiksowym pochodzeniu Dream i reszty Endless? Oto nasz przewodnik na ten temat bardzo pokręcona rodzina.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar