Onime Marketing

Jason Todd żyje! 35 years on DC wypuszcza niepublikowaną alternatywną wersję Batmana nr 428

Batman #428

W historii komiksu jest kilka legendarnych, niepublikowanych historii. A teraz jedna z najbardziej kultowych, nigdy nieopowiedzianych historii w końcu zostanie opublikowana, ponieważ DC ogłosiło przedruk „fałszywego porównania” Batmana nr 428, numeru z 1988 r., w którym umiera Jason Todd, drugi Robin – ale z alternatywne, niepublikowane zakończenie, w którym Jason faktycznie przeżył problem.

(Zdjęcie: DC)

Dlaczego istnieją dwie wersje Batmana nr 428, jedna opublikowana i jedna niepublikowana? Ponieważ w 1988 roku, kiedy DC planowało historię „Śmierć w rodzinie”, w której Jason Todd ostatecznie zostaje zabity przez Jokera, wydawca umożliwił fanom głosowanie na to, które zakończenie zostanie opublikowane, dzwoniąc pod numer 900 w celu oddania głosu.

„Trzydzieści pięć lat temu „Śmierć w rodzinie” była jedną z najmroczniejszych godzin w karierze Batmana w walce z przestępczością, a stała się jeszcze bardziej wstrząsająca, gdy pozwolił fanom decydować o losie Jasona” – wyjaśnia oświadczenie DC. „Fani wybrali numer 900, aby zagłosować, czy Jason Todd powinien żyć, czy umrzeć. Z łącznej liczby 10 614 głosów fani zdecydowali, że Jason powinien ulec kontuzjom niewielką różnicą 72 głosów, wynoszącą 5 343 do 5 271 głosów”.

(Zdjęcie: DC)

Fani wybrali śmierć Jasona Todda zaledwie 72 głosami i tak los Jasona został przesądzony. Kilkadziesiąt lat później Jason odrodził się jako Czerwony Kapturek i od tego czasu jego relacje z Batmanem są napięte. Niedawno Batman zrobił coś nie do pomyślenia i namieszał w głowie Jasona, dokonując prania mózgu w ramach aktualnego wątku fabularnego „Wojny w Gotham”.

Teraz fani będą mogli rzucić okiem na niepublikowane alternatywne zakończenie stworzone przez ówczesny zespół kreatywny Batmana, składający się z pisarza Jima Starlina, artysty Jima Aparo, kolorysty Adrienne Roy, rysownika Mike’a DeCarlo i pisarza Johna Costanzy.

Batman nr 428 w wersji „fałszywego porównania” trafi do sprzedaży 12 grudnia.


Batman: Śmierć w rodzinie to jedna z najlepszych historii o Batmanie wszechczasów.

Exit mobile version