Onime Marketing

Hideo Kojima nie szczędzi słów na temat swojej nowej szpiegowskiej gry akcji: „Jeśli twoja matka wejdzie i zobaczy, że grasz w tę grę, pomyśli, że oglądasz film”

Hideo Kojima

Nowa gra Hideo Kojimy, szpiegowska gra akcji Physint, ma „przekroczyć bariery między filmem a grami wideo”. Tak naprawdę Kojima twierdzi, że Physint będzie na tyle blisko filmu, że zwiedzie nawet twoją mamę.

W jego powrocie Seria HideoTube na YouTube Kojima mówi, że Physint będzie „jednocześnie grą i filmem. Dlatego byliśmy w Sony Pictures”. Wydaje się, że linia jest nieznacznie jednak bliżej gry niż filmu. „Oczywiście, to będzie gra. Jeśli jednak twoja matka wejdzie i zobaczy, że grasz w tę grę, pomyśli, że oglądasz film. Nie jestem pewien, jak daleko możemy jeszcze to zajść”.

Miłość Kojimy do filmu jest widoczna na każdym kroku Profil na Twitterze po długie przerywniki filmowe w jego grach, a fani często żartowali, że jest zarówno początkującym filmowcem, jak i reżyserem gier. Wygląda jednak na to, że nie jest zainteresowany pozostawieniem swojego studia tworzenia gier. „Otrzymuję wiele próśb z Hollywood o nakręcenie filmów, ale odmawiam. Ponieważ mam teraz własną firmę, nie mogę wyjechać na rok lub dwa lata, aby nakręcić film. Firma upadnie”.

Podczas tej samej dyskusji Kojima ujawnił, że geneza Physint pojawiła się w okresie zagrożenia zdrowia w 2020 roku. Zastanawiając się nad tym, jak fani spędzili większą część dekady, prosząc go o stworzenie nowego Metal Geara, w odpowiedzi na te prośby zdecydował się stworzyć Physint.

Ale w obliczu tych hollywoodzkich próśb Kojima mówi: „Rozmawiałem o tym z Guillermo del Toro. A on powiedział: «Hideo, to, co robisz, to już film. Kontynuuj tak, jak dotychczas». Jego słowa mnie uratowały. A ponieważ będziemy współpracować z wieloma twórcami w branży, mimo że efektem jest gra, nie będzie ona zbytnio różnić się od filmów.

Hideo Kojima zabrał Phila Spencera na japońską ceremonię, aby oczyścić jego nową grę grozy na konsolę Xbox, OD.

Exit mobile version