Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Gwiazdy „Pierwszego Omenu” wyjaśniają, w jaki sposób prequel horroru nadaje „filmowi z epoki” nowoczesny akcent

/
/
/
24 Views

Akcja „Pierwszego Omenu” może rozgrywać się w 1971 roku, ale reżyser Arkasha Stevenson bardzo zależało mu na tym, aby w horrorze nie było „postawy z epoki”, mówią jego gwiazdy Bill Nighy i Nell Tiger Free.

Będąca prequelem mrożącego krew w żyłach klasyka Richarda Donnera z 1976 roku „Omen”, najnowsza część serii opowiada historię Margaret (Free), dwudziestokilkuletniej nowicjuszki, która przeprowadza się ze Stanów Zjednoczonych do Włoch, aby podjąć pracę jako nauczycielka w szkole klasztornej. Tam znajduje się w centrum przerażającego szatańskiego spisku mającego na celu sprowadzenie Antychrysta.

„O ile oczywiście oddaje cześć oryginałowi i jest wierny wydarzeniom z pierwszych trzech filmów, jest to nowoczesny scenariusz i jest zupełnie nowy, a scenarzyści byli bardzo fajni” – Nighy zachwyca się GameMe + przed The First Omen uwolnienie. „Arkasha Stevenson również bardzo chciała, aby nie był to jakiś film antyczny lub film z epoki. To znaczy, jest to film z epoki” – śmieje się – „ale nie w sensie jego nastawienia. zostało wprowadzone, z dużym sukcesem i w pewnym sensie autentycznie, do współczesnego świata”.

(Zdjęcie: 20th Century Studios)

W filmie „Omen” z Lee Remickiem i Gregorym Peckiem w rolach głównych Robert Thorn zgadza się na adopcję osieroconego dziecka w tym samym dniu, w którym on i jego żona Kathy tracą własnego nowonarodzonego syna. Przekonany przez kapelana szpitala, że ​​Kathy nie powinna nigdy wiedzieć o zamianie, Robert wychowuje chłopca, którego nazywają Damienem, jak swojego własnego, ale gdy chłopiec dorasta, życie pary staje się serią dziwnych, makabrycznych rzeczy.

Kiedy niania Damiena w tajemniczy sposób odbiera sobie życie, uznając ten czyn za gest miłości wobec dziecka, Robert zaczyna wierzyć w bełkoty księdza imieniem Ojciec Brennan, który jest przekonany, że Damien jest wcieleniem zła, co skłoniło go do rozpoczęcia mrocznego śledztwa w sprawie prawdziwą tożsamość dziecka.

Krótko mówiąc, „Pierwszy Omen” szczegółowo omawia wszystko, co odkrywa, poruszając takie tematy, jak przemoc seksualna, mizoginizm i przemoc instytucjonalna.

Nell Tiger Free jako Margaret w Pierwszym Omenie

(Zdjęcie: 20th Century Studios)

„Oryginał zawiera dość dużo dialogów, a ten jest bardziej stylistyczny, ale nie w sposób, który powoduje przewracanie oczami” – chichocze Free. „Wiesz, co mam na myśli? To jest piękne, bo mogłoby tak być, wiesz? Arkasha, tak to widziała, pomyślała: «To mogłoby być piękne – przy całej tej ikonografii miało skłonność do być – i tak, to jest piękne. Ale oczywiście jest też dość przerażające. Całkiem przerażające to mało powiedziane…

Premiera „First Omen” odbędzie się 5 kwietnia. Aby uzyskać więcej informacji, przejrzyj naszą listę najlepszych horrorów wszechczasów lub nasz przewodnik po najbardziej ekscytujących nadchodzących horrorach, które zmierzają w naszą stronę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar