Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Gwiazdy Dune 2, Zendaya i Florence Pugh, rozmawiają o wzmocnieniu pozycji kobiet w sequelu science-fiction: „Tam jest ogromna moc”

/
/
/
39 Views

Chociaż kobiety odegrały ważną rolę w epickiej powieści science-fiction Dune z 2021 r., w tegorocznej kontynuacji Dune: część druga zajmują one centralne miejsce, a druga połowa adaptacji przełomowej powieści science fiction Franka Herberta w reżyserii Denisa Villeneuve’a kładzie większy nacisk na postacie kobiece. Choć w pierwszym filmie prawdopodobnie występuje tylko jedna trójwymiarowa postać kobieca – Lady Jessica Rebeki Ferguson, tym razem jest inaczej. Weźmy na przykład powracającą postać Zendayi, Chani, która z roli, która rzadko pojawiała się na ekranie, stała się prawdopodobnie bijącym sercem całej historii. Tak naprawdę reżyser Villeneuve opisał ją jako swoją „tajną broń”, gdy przyszło do tworzenia tego rozdziału, postrzegając Chani jako klucz do odblokowania tej opowieści i uhonorowania pierwotnych intencji Herberta.

Chociaż na ekranie jest mnóstwo kobiet, nie to jest najważniejsze. Co najważniejsze, wszystkie są dobrze rozwinięte i skomplikowane, to one napędzają historię do przodu, a każda postać jest inna. Dla samej Zendayi właśnie to jest ważne, jeśli chodzi o reprezentację kobiet na ekranie.

Powiedziała GameMe+: „Dla mnie wzmocnienie pozycji kobiet wygląda jak postacie, które nie wszystkie wyglądają i czują się tak samo. Postacie, które są skomplikowane, które można nienawidzić, które można kochać, z którymi można się nie zgodzić, z którymi można czuć się skomplikowanymi uczucia. I myślę, że właśnie na tym polegają silne postacie. Coś, w co można wbić zęby, być zdezorientowanym ich decyzjami i porozmawiać o tym później. Zastanawiasz się: „Kto jest zły? Kto jest dobry? Czyja jest strona” Czy jest coś takiego? Dla mnie to potężne postacie. Czuję się niesamowicie szczęśliwy, że zagrałem w filmie, który pokazuje wiele, wiele, wiele, wiele, wiele różnych wersji tego, jak to wygląda.

(Zdjęcie: Warner Bros.)

Jej współgwiazda Florence Pugh, która w filmie gra córkę cesarza, księżniczkę Irulan, podczas naszej rozmowy kiwa głową, zgadzając się, a następnie chwali Villeneuve za wspieranie historii tych kobiet. W rozmowie z GamesRadar+ dodała: „Myślę, że pokazanie tak wielu różnych typów kobiet ma ogromną moc, szczególnie w tej historii, gdy jest ona bardzo męska. Mamy wiele do powiedzenia Denisowi, który nie tylko ufa nas jako aktorki, ale także walczy o historie tych kobiet. Jesteśmy w stanie wkroczyć w nie dzięki doskonałemu scenariuszowi, który został napisany i odzwierciedla słowa Zendayi. Świetnie jest grać postacie, których nie da się lubić. Zawsze biegałem do postaci, które są niepodobne, i zobaczę, czy uda mi się sprawić, że da się je polubić w swoich działaniach. To jest coś, co jest dla mnie największym rodzajem „kerchingu”, na przykład: „jak to zrobimy?”. Bo to jest ludzkie, to bardzo ludzkie.”

Kontynuując, Pugh podkreśla, że ​​jest także podekscytowana potencjalną przyszłością swojej bohaterki. Chociaż Dune 3 nie dostała jeszcze oficjalnie zielonego światła, Villeneuve nie ukrywał, że ma nadzieję, że tak się stanie – w rzeczywistości scenariusz jest już prawie ukończony. Film ten byłby adaptacją powieści Herberta Diuna: Mesjasz, w której powraca postać Pugh, Irulana – i wygląda na to, że już nie może się doczekać, aby ponownie wejść w buty księżniczki. Doszła do wniosku: „Uwielbiam, jak wszystko kończy się kropką, kropką, kropką. Uwielbiam potencjał na przyszłość. Uwielbiam to, jak w tej maleńkiej ilości czasu, który mieliśmy, patrzyliśmy na siebie [Irulan and Zendaya’s character Chani], to już mówi i mówi tak wiele. I nasuwa się pytanie, co będzie dalej? To wspaniały prezent.”


Dune: Part Two jest już w kinach na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź resztę naszej relacji na temat filmu:

 • Reżyser Denis Villeneuve o porównaniach do „Imperium Kontratakuje”.
 • Reżyser Denis Villeneuve o przemieniającej kreacji Timothee Chalameta
 • Aktor Stellan Skarsgard o roli złoczyńcy
 • Aktor Stellan Skarsgard o współpracy z Austinem Butlerem
 • Kogo gra Anya Taylor-Joy w Dune 2?
 • The Dune 2 i różnice między książkami
 • Kiedy Dune 2 będzie dostępne na platformie streamingowej?
 • Co może się wydarzyć w Wydma 3według ksiąg
 • Czy Dune 2 ma scenę po napisach??
 • Wyjaśnienie zakończenia Dune 2
 • Jak Dune 2 w potężny sposób skupia uwagę na macierzyństwie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar