Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Głośna recenzja – głośna i dumna

/
/
/
6 Views


Głośna recenzja – głośna i dumna

Kochasz gry rytmiczne? Wkrocz do branży muzycznej i odkryj historię jednej młodej dziewczyny, przeczytaj o niej wszystko w naszej Loud recenzji na Nintendo Switch

Po tym, co można uznać za nieco modę, gatunek gier rytmicznych wydaje się niedostatecznie reprezentowany na Switchu. Jest kilka indies tu i tam, ale rozkwit gitarowego bohatera, DJ Hero i Wii Music, dobiegł końca. Zawsze szczególnie kochałem ten gatunek, być może dlatego, że rozgrywka wymaga tak dużej koncentracji i precyzji, że faktycznie angażuje mój mózg z ADHD.

Na szczęście dla mnie nadchodzi kolejna świetna gra rytmiczna na Nintendo Switch w postaci Loud od dewelopera Hyperstrange. Historia pewnej dziewczyny o imieniu Astrid, Loud, jest kroniką jej podróży od artystki w sypialni do znakomitej artystki oraz wszystkich prób i kłopotów pomiędzy nimi. To świetna przesłanka do gry, jeśli jest trochę wytarta.

Loud ma jednak dość solidne zaangażowanie w rozgrywkę, co działa na jego korzyść. Stara gra rytmiczna, w której dopasowujesz ruchome ikony do naciśnięć przycisków, wszystko w rytm muzyki, tak jak dawno temu uczył nas Guitar Hero w naszych salonach. Wtedy nie była zepsuta, a ta gra nie naprawia tego, ale uroczo dostosowuje ją do kontrolerów i tej konkretnej historii.

Jeśli grałeś we wspomnianego Guitar Hero, bardzo szybko zmierzysz się z Loud. Tutaj, zamiast gryfu gitary, nuty są ułożone w sześciu liniach przesuwających się w kierunku środka ekranu. Trzy po lewej, jedna nisko, jedna pośrodku i jedna na górze, a następnie to jest odzwierciedlone po prawej stronie. Wszystkie te pasy są przyporządkowane do określonego przycisku, a prawa strona jest przypisana do X dla górnego pasa, A do środkowego pasa, a B do dolnego, z których każdy pasuje do swojej pozycji na ekranie z tą na kontrolerze.

Głośna recenzja: postać kobieca gra na gitarze, podczas gdy widać sześć oddzielnych utworów z gwiazdami przesuwającymi się w kierunku środka

Tam, gdzie sprawy stają się trudne, znajduje się po lewej stronie. Możesz zauważyć, że nie ma serii przycisków, ale zamiast tego D-Pad. Tak więc lewe linie są przypisane odpowiednio do przycisków w górę, w lewo i w dół na D-Pad. Jest to szalenie mniej wygodne niż rzeczywiste oddzielne przyciski po prawej stronie kontrolera i jest tylko nieznacznie mniej niezręczne dzięki Joy-Cons, ponieważ przyciski na nich są i tak trochę za małe, jak na mój gust. Jest to problem bez jasnego rozwiązania, ale może można było coś zrobić, aby zamiast tego przypisać przyciski do spustów L? Sprawy stały się zbyt niezgrabne, jak na mój gust, a to nie jest to, czego chcesz w grze polegającej na precyzji i wyczuciu czasu.

Na szczęście, kiedy to działa, to działa. Głośno otwiera się testem kalibracyjnym (bardzo mile widziane), a synchronizacja muzyki z poruszającymi się ikonami (piękne ręcznie animowane małe gwiazdki) jest bardzo naturalna. Możesz uzyskać idealne, dobre lub chybione naciśnięcie przycisku. Nigdy nie czułem się zdradzony przez ten system, a naciśnięcia przycisków dają satysfakcję wraz z fantastycznym wynikiem. Chociaż o tym później. Kolejnym świetnym elementem jest faktyczne mapowanie ikon do muzyki lub dopasowanie naciśnięć przycisków do rzeczywistej piosenki. Różni się to w zależności od poziomu trudności, ale zawsze czuję, że jestem częścią piosenki, a nie walczę z nią, co jest bardzo ważnym uczuciem do przybicia.

Głośna recenzja: postać kobieca gra na gitarze, podczas gdy widać sześć oddzielnych utworów z gwiazdami przesuwającymi się w kierunku środka

Choć fabuła z pewnością jest w tle dla Loud, to wciąż jest wzruszającą, skromną opowieścią, dobrze opowiedzianą za pomocą ilustracji i podkładania głosu. Performerka, która wciela się w Astrid, wykonuje świetną robotę, wnosząc do niej ogromne poczucie powagi i aspiracji, a to sprzedaje podróż. Patrzenie, jak Astrid przechodzi z koncertu na koncert i pokonuje każdy poziom, aby to osiągnąć, to naprawdę cudowne uczucie. Trudność naprawdę zmienia się również z drugiego obszaru, więc będziesz musiał na to zapracować.

Możesz grać na każdym poziomie na poziomie trudności chillin’, skillin’ lub grindin’, gdzie każdy wybór odpowiednio podnosi stawkę. Większość graczy prawdopodobnie może spokojnie ukończyć tę trwającą od dwóch do trzech godzin historię na relaksie, z okazjonalnymi ponawianiami, ale od umiejętności wzwyż czeka cię prawdziwy test. Staje się to szczególnie trudne przy przechodzeniu z jednej strony ekranu na drugą, ale często przycisk naciska na chwilę grupę po lewej lub prawej stronie ekranu. W zależności od poziomu koordynacji możesz mieć problemy podczas bicia z lewej strony na prawą i na odwrót, tak jak ja. Ale ostatecznie działa i naprawdę sprzedaje rozgrywkę na wyższych poziomach trudności, jednocześnie naprawdę uzupełniając gwiezdną ścieżkę dźwiękową.

Głośna recenzja: Dziewczyna siedzi na sofie i gra na gitarze

Gra rytmiczna jest niczym bez zabójczego wyniku, a na szczęście ta oferowana tutaj jest fantastyczna. Grungy, rozmyty, oparty na gitarze soundtrack, który przypomina mi pracę Becka nad filmem Scott Pilgrim Vs The World, ścieżkę dźwiękową Louda cuchnie garażowymi Americana i indie-rockowymi zespołami, takimi jak Yeah Yeah Yeahs i Sleigh Bells, jeśli trochę więcej . Choć często ścieżki dźwiękowe do gier wideo mogą być luźne i nastrojowe, Loud nie boi się też haczyka, który nie tylko pomaga sprzedawać muzykę, ale jest absolutnie niezbędny do koordynacji rozgrywki. Gdyby nie było dobrego, jasnego, wiodącego instrumentu, na którym można by grać, znacznie utrudniłoby to poruszanie się po rozgrywce. Chociaż nie jest to osiągnięcie szczytu list przebojów, jest dobrze wyprodukowany, chwytliwy i nieustannie robi na mnie wrażenie, ponieważ pomaga również w wyznaczaniu muzycznego rozwoju Astrid.

Jeśli chodzi o ostatnie rzeczy, o których warto wspomnieć, Astrid odblokowuje również kilka różnych strojów w całej grze, które są fajnym dodatkiem. Nie ma ich wielu, ale fajnie jest móc dowolnie zmieniać strój i gitarę. Wreszcie, jest też tryb darmowej gry, w którym każdy utwór, który usuniesz przynajmniej raz, jest dostępny do ponownego odtworzenia na dowolnym poziomie trudności. Po wyczyszczeniu możesz zobaczyć swój wynik i dążyć do uzyskania litery S w każdej piosence. Nie jestem do końca pewien, czy to coś odblokuje, ponieważ nie jestem w pobliżu tego, ale przynajmniej możesz łatwo odtwarzać wspaniałe piosenki, kiedy chcesz.

Głośna recenzja: postać kobieca gra na gitarze, podczas gdy widać sześć oddzielnych utworów z gwiazdami przesuwającymi się w kierunku środka

Skromny, ale pewny tytuł, Loud przypomina grę rytmiczną z bijącym sercem, a to jest tym lepsze. Rozgrywka i fabuła łączą się, pomagając ci poczuć się, jakbyś organizował drogę Astrid w przemyśle muzycznym i towarzyszył jej w wzlotach i upadkach. Mógłbym skorzystać z wygodniejszej metody kontroli i od czasu do czasu zatracić się w szaleńczych wahaniach między różnymi nutami, ale kiedy już jestem w strefie, Loud czuje się niesamowicie. Mam nadzieję, że w przyszłości zobaczymy więcej Astrid.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar