Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Francuska policja aresztuje pięciu byłych dyrektorów Ubisoftu po napaści na tle seksualnym, dochodzenie w sprawie molestowania

/
/
/
55 Views

Francuska policja aresztowała pięciu byłych dyrektorów Ubisoftu po wieloletnim dochodzeniu, które rozpoczęło się w 2021 roku w następstwie skarg i zarzutów dotyczących napaści na tle seksualnym i molestowania w firmie, jak podało: GamesIndustry.biz. Wśród pięciu aresztowanych są były dyrektor kreatywny Ubisoftu Serge Hascoët i były wiceprezes ds. usług wydawniczych i kreatywnych Tommy François.

O tych aresztowaniach gazeta dowiedziała się z francuskiej gazety Uwolnienie poinformowało, że wczoraj aresztowano trzech byłych dyrektorów Ubisoftu, a dwóch kolejnych aresztowano dzisiaj.

Lato 2020 roku było punktem zwrotnym w Ubisoft po tym, jak pojawiły się liczne raporty dotyczące nadużyć, niewłaściwego postępowania i korupcji w rządzie w firmie. W rezultacie zwolniono różnych dyrektorów i menedżerów, w tym François; Hascoët dobrowolnie zrezygnował.

W tym czasie dyrektor generalny Ubisoftu, Yves Guillemot, ogłosił, że kieruje firmą odpowiedzialną za dochodzenia, a później opublikował publicznie wyniki niedawnej wewnętrznej ankiety wśród pracowników. Ankieta ta wykazała, że ​​ponad 25 procent pracowników firmy było świadkami niewłaściwego postępowania w pracy lub doświadczyło tego na własnej skórze. Nieproporcjonalnie dużą liczbę pracowników, którzy zgłosili niewłaściwe postępowanie, stanowiły osoby niebinarne lub kobiety, ale mężczyźni w firmie również głośno opowiadali o byciu świadkami niewłaściwego postępowania.

Mimo że wielu dyrektorów, takich jak François, Ashraf Ismail i Maxime Beland, zostało zwolnionych, a inni, jak Hascoët, dobrowolnie ustąpili ze stanowiska, raport z 2021 r. ujawnił, że wielu pracowników Ubisoftu było niezadowolonych ze sposobu, w jaki kierownictwo firmy poradziło sobie z momentem „Ja też”.

Jak zauważył, latem 2021 r. związek zawodowy Solidaires Informatique z siedzibą w Paryżu oraz dwie ofiary złożyły skargi na policji. GamesIndustry.biz. Wiele lat później francuska policja aresztowała François, Hascoëta i trzy kolejne osoby. Aresztowaniami i późniejszą sprawą zajmuje się dzielnica Bobigny w Paryżu.

GamesIndustry.biz zauważa, że ​​powiedziała prawniczka powoda, Maude Beckers Uwolnienie że sprawa wykracza poza indywidualne zachowanie i „ujawnia systemową przemoc seksualną”. Poinformował o tym rzecznik Ubisoftu GamesIndustry.biz że „Ubisoft nie ma wiedzy o tym, co zostało udostępnione i dlatego nie może komentować”.

Informator gier zaktualizuje tę historię, jeśli dowie się więcej o tej toczącej się sprawie.

[Source: Libération via GamesIndustry.biz]

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar