Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Fani Metroidvanii czekali 7 lat na tę duchową kontynuację, a TEVI jest wszystkim, czego chcieli, sądząc po świetnych recenzjach

/
/
/
133 Views

TEVI to niedawno wydany duchowy następca Rabi-Ribi z 2016 roku, gry akcji typu „bullet Heaven” w opakowaniu Metroidvanii. Siedem lat oczekiwania wydaje się, że było warto czekać, biorąc pod uwagę odbiór fanów.

TEVI wciela się w tytułową bohaterkę, która potrafi doskakiwać, ciąć i strzelać przez hordy wrogów oraz zapierające dech w piersiach walki z bossami. Jej dwie przyjaciółki – Celia i Sable – manifestują się jako pływające kapsuły, które zadają obrażenia dystansowe, co powinno się przydać, gdy unikasz nadlatujących z daleka gradów rakiet. Jednak nie jest to akcja przez cały czas, ponieważ natkniesz się także na porządne wioski wypełnione NPC-ami i zadaniami. I w tradycyjny sposób Metroidvania, twój rosnący asortyment umiejętności w końcu pozwoli ci rozwikłać przeplatającą się mapę i odkryć nowe obszary.

Podsumowując, jest to całkiem podobna propozycja do poprzedniego dzieła twórcy CreSpirit, Rabi-Ribi, w którym twój bohater miał również wyposażone w urocze, prowizoryczne uszy króliczka. Wydaje się jednak, że siedmioletnie oczekiwanie na jakiegoś następcę, nawet takiego, który nie będzie bezpośrednią kontynuacją, było tego warte.

TEVI ma obecnie rating „Bardzo pozytywny”. Para na podstawie ponad 1350 opinii użytkowników. Wiele recenzji chwali rozszerzoną, konfigurowalną walkę, spektakularne walki z bossami i znacznie ulepszone opcje poruszania się podczas przeskakiwania po całym świecie. Wielu innych chętnie nazywa go również godnym następcą Rabi-Ribi. W jednej z recenzji Doctor TacoChocolate nazwano go „jednym z najlepszych tego typu, jakie widziałem przez cały rok, może z wyjątkiem Blasphemous 2”.

Lubisz ten gatunek, ale nie lubisz uroczych ludzików z króliczymi uszami? Sprawdź inne najlepsze Metroidvanie dostępne już teraz.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar