Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Epic Games zwalnia ponad 800 pracowników

/
/
/
57 Views

Epic Games ogłosiło, że zwalnia około 16 procent swojej siły roboczej, w wyniku czego około 830 pracowników straci pracę.

W oświadczenie w opublikowanym przez prezesa Epic Tima Sweeneya wyjaśnia, że ​​zwolnienia są środkiem cięcia kosztów, który obejmie zbycie Bandcamp nabytego w zeszłym roku i wydzielenie platformy reklamowej SuperAwesome w niezależną firmę. Epic przejął SuperAwesome w 2020 r. W wyniku tych zbyć Epic opuści 250 osób.

„Od jakiegoś czasu wydajemy znacznie więcej pieniędzy, niż zarabiamy, inwestując w kolejną ewolucję Epic i rozwijając Fortnite jako ekosystem dla twórców inspirowany metaświatem” – pisze Sweeney w swoim oświadczeniu. „Od dawna byłem optymistą, że uda nam się przetrwać tę transformację bez zwolnień, ale z perspektywy czasu widzę, że było to nierealne”.

Następnie Sweeney wyjaśnia, że ​​pomimo podjęcia kroków mających na celu redukcję kosztów, takich jak ograniczenie wydatków na marketing i wydarzenia, firmie Epic nadal nie udało się osiągnąć stabilności finansowej i że jedynym rozwiązaniem były zwolnienia. Sweeney twierdzi, że dwie trzecie zwolnień następuje w zespołach spoza głównego działu rozwoju i że te odejścia nie odbędą się kosztem tworzenia gier lub linii biznesowych. Sweeney twierdzi również, że będzie to jedyna runda zwolnień i że Epic nadal będzie rekrutować na „kluczowe stanowiska”. Rozwój zawartości dla takich tytułów jak Fortnite, Fall Guys i Rocket League będzie kontynuowany zgodnie z planem.

Pracownicy, których to dotyczy, otrzymają pakiety odpraw składające się z sześciomiesięcznego wynagrodzenia podstawowego i sześciomiesięcznej opieki zdrowotnej opłacanej przez Epic dla pracowników zatrudnionych w USA, Kanadzie i Brazylii. Epic zaoferuje pracownikom opcję przyspieszenia harmonogramu nabywania uprawnień do opcji na akcje do końca 2024 r., dodając jednocześnie dwa dodatkowe lata od dzisiaj na korzystanie z tych opcji. Pracownicy w USA mogą również nabyć udział w niezrealizowanych zyskach ze swoich 401 tys. Wreszcie Epic będzie świadczyć usługi w zakresie zmiany kariery i wsparcie w zakresie wiz.

Na przyszły miesiąc zaplanowano duże spotkanie firmy w celu omówienia wysiłków i priorytetów firmy. Zwolnienia te mają miejsce zaledwie kilka tygodni po tym, jak dyrektor kreatywny Epic i szef Fortnite, Donald Mustard, ogłosili odejście na emeryturę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar