Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Dyrektor studia GTA 6 twierdzi, że sztuczna inteligencja może ułatwić tworzenie gier, ale „nie należy się spodziewać, że ceny spadną”

/
/
/
40 Views

Grand Theft Auto 6 studia Rockstar Games jest już w drodze i wiele osób nie może się doczekać, jak dużym ulepszeniem będzie następna gra w porównaniu z długo działającym GTA V. Jednak w miarę ciągłego wzrostu kosztów tworzenia gier, obecne właściciele Rockstar Games i serii GTA wykorzystali już możliwości technologii generatywnej sztucznej inteligencji jako potencjalnego dobrodziejstwa dla twórców gier, szczególnie w przypadku gier na skalę GTA 6.

Podczas niedawnego wezwanie do zarobków dla inwestorów Take-Two Interactive dyrektor generalny Strauss Zelnick mówił o nadchodzącym GTA 6, stwierdzając, że obecna technologia sztucznej inteligencji może znacznie ułatwić tworzenie gier na dużą skalę, takich jak GTA – ale nie bez kosztów.

„W branży AI jesteśmy obecni od początków tej branży” – powiedział podczas spotkania z inwestorami Prezes Take-Two. „Nasze obiekty rozrywkowe powstają głównie przy użyciu komputerów i przy ich pomocy. Cenimy narzędzia. Tworzymy te narzędzia wewnętrznie i udzielamy również na nie licencji. Nowe osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji są naprawdę ekscytujące i wielokrotnie mówiłem publicznie, że jestem tego pewien pomogą zwiększyć efektywność.

„W niektórych przypadkach pomogą nam zrobić rzeczy, których wcześniej nie byliśmy w stanie zrobić. Ale umożliwi to również naszym konkurentom. Myślę więc, że zestawy narzędzi wynikające z tych ostatnich osiągnięć zostaną szybko utowarowione i efektywność, którą my widzimy, inni zobaczą.”

Temat rozwoju sztucznej inteligencji jest niezwykle kontrowersyjny i nie bez powodu. Technologia sztucznej inteligencji umożliwia programistom tworzenie zasobów i treści szybciej niż w sposób tradycyjny, ale niekoniecznie lepiej lub w sposób etyczny (taki jak naruszenie praw autorskich). Choć zwolennicy tej technologii mogą argumentować, że generatywna sztuczna inteligencja poradzi sobie z bardziej żmudną i czasochłonną pracą, umożliwiając programistom skupienie się na bardziej skomplikowanych i większych koncepcjach, krytycy twierdzą, że sztuczna inteligencja, niezależnie od intencji, aktywnie zastąpi prawdziwych pracowników i wyprze wielu na i tak już niestabilnym polu pracy.

Zelnick wypowiadał się szerzej na ten temat podczas spotkania z inwestorami i chociaż uważa, że ​​tworzenie treści opartych na sztucznej inteligencji pozostanie, twierdzi, że niekoniecznie doprowadzi to do tworzenia lepszych i tańszych gier oraz że nadal potrzebni są „kreatywni ludzie”.

„Czy sądzę, że generatywna sztuczna inteligencja będzie tworzyć hitowe gry? Nie. Czy sądzę, że zapotrzebowanie na kreatywnych ludzi zniknie? Absolutnie nie. Myślę, że lepsze zestawy narzędzi po prostu podniosą poprzeczkę” – powiedział Zelnick. „Dają nam możliwość robienia więcej i lepiej. Zmiany będą następujące – praca fizyczna zostanie prawdopodobnie zredukowana lub wyeliminowana; praca na wysokim szczeblu zyskała na znaczeniu. Zobaczysz zmiany w tym, co możemy zrobić z naszymi grami … Oto nasza historia, nasza strategia zakłada bycie najbardziej kreatywną, najbardziej innowacyjną i najskuteczniejszą firmą w branży i myślę, że sztuczna inteligencja prawdopodobnie spełnia wszystkie trzy pola. Ale nie spodziewaj się, że ceny spadną Należy się tylko spodziewać, że wszystko się poprawi, a konkurencja prawdopodobnie stanie się bardziej intensywna w przypadku osób, które nie są w stanie skorzystać z zasobów, na które nas stać”.

Po szeroko nagłośnionych wyciekach GTA 6 z 2022 roku ujawniono, że GTA 6 będzie ogromnym krokiem naprzód w stosunku do GTA V, które nie tylko nadal jest jedną z najpopularniejszych gier dzisiaj, ale także w ciągu 10 lat istnienia na wolności, stała się najlepiej sprzedającą się grą wideo wszechczasów. GTA 6 będzie prawdopodobnie ogromnym ulepszeniem w stosunku do poprzedniej części, oferując nową grafikę, rozgrywkę i zakres – i oczywiście, na dobre czy na złe, najnowsza technologia sztucznej inteligencji będzie miała swój udział w budowaniu świata gry.

Na razie nie wiadomo, jak wypadnie GTA 6 i w jakim stopniu technologia AI zostanie wykorzystana przy tworzeniu gry, co będzie prawdopodobnie najbardziej ambitnym i kosztownym przedsięwzięciem Rockstar Games w historii. Ale pierwszą okazję, aby zobaczyć grę w akcji, będziemy mieli w grudniu, kiedy otrzymamy wielką zapowiedź GTA 6.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, co nadejdzie w przyszłym roku, zapoznaj się z naszym podsumowaniem gry pojawią się w 2024 roku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar