Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Dyrektor generalny Square Enix chce „agresywnie” wykorzystywać sztuczną inteligencję w tworzeniu gier

/
/
/
76 Views

Dyrektor generalny Square Enix chce w przyszłości „bardziej agresywnie” stosować sztuczną inteligencję w tworzeniu i wydawaniu gier.

Dyrektor generalny New Square Enix Takashi Kiryu udostępnił zdjęcie List noworoczny na rok 2024, przedstawiając swoje cele na nadchodzący rok. Duża część listu do fanów firmy tak naprawdę dotyczy szerszego spojrzenia na sztuczną inteligencję w 2023 r. oraz tego, jak różne narzędzia z niej wywodzące się, w tym ChatGPT, pojawiły się na scenie.

„Wprowadzenie ChatGPT, które umożliwia każdemu łatwe tworzenie tekstów lub tłumaczeń albo prowadzenie dialogu tekstowego, zapoczątkowało szybkie rozprzestrzenianie się generatywnej sztucznej inteligencji” – pisze Kiryu. „Wierzę, że generatywna sztuczna inteligencja ma potencjał nie tylko przekształcenia tego, co tworzymy, ale także fundamentalnej zmiany procesów, za pomocą których tworzymy, w tym programowania”.

„Zamierzamy także agresywnie stosować sztuczną inteligencję i inne najnowocześniejsze technologie zarówno przy opracowywaniu treści, jak i przy funkcjach wydawniczych” – kontynuuje dyrektor generalny. „W perspektywie krótkoterminowej naszym celem będzie zwiększenie produktywności rozwoju i osiągnięcie większego wyrafinowania naszych działań marketingowych. W dłuższej perspektywie mamy nadzieję wykorzystać te technologie do tworzenia nowych form treści dla konsumentów, ponieważ wierzymy, że innowacje technologiczne reprezentuje możliwości biznesowe.”

To jedno z pierwszych ważnych przesłań Kiryu skierowanych do opinii publicznej dla Square Enix jako całości, odkąd w zeszłym roku objął stanowisko dyrektora generalnego. Jeśli pamiętacie początek 2023 roku, być może pamiętacie, że ówczesny dyrektor generalny Square Enix, Yosuke Matsuda, w swoim noworocznym przesłaniu odniósł się mocno do technologii blockchain i NFT, o których Kiryu ledwo wspomina w swoim własnym przesłaniu.

Matsuda nadal zwiększał wysiłki Square Enix w zakresie blockchainu do marca 2023 r., nawet po tym, jak przedsięwzięcia te spotkały się z ostrą reakcją fanów Square Enix na całym świecie. Czas pokaże, w jaki sposób Square Enix wdroży technologie takie jak ChatGPT i inne w swoich grach i marketingu. Czy możemy wkrótce zobaczyć, jak narzędzie AI pisze postacie do gier dewelopera?

Najbliższym horyzontem Square Enix jest Final Fantasy 7 Rebirth, które ukaże się 29 lutego i zostanie uznane za jedną z najbardziej ekscytujących gier w wypełnionym po brzegi oknie na początek 2024 roku. Następnie latem 2024 r. firma wypuści dodatek Dawntrail do Final Fantasy 14, a w pewnym momencie w tym roku ukaże się szalona strzelanka Foamstars.

Możesz udać się do nas nowe gry 2024 przewodnik, w którym znajdziesz inne duże premiery na resztę roku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar