Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Dodatki do gier planszowych Disney Villainous ulegną zmianom w 2024 roku

/
/
/
72 Views

Seria gier planszowych Disney Villainous wkracza w 2024 rok z nieco innym podejściem; przechodzi na tańsze wydania typu „expandalone”, zawierające po dwie postacie w opakowaniu.

Chociaż dodatki Disney Villainous nie są niczym nowym, ten format stanowi wyraźną zmianę. W przeszłości każde „ekspandal” (można było w nie grać samodzielnie lub w połączeniu z innymi zestawami Disneya Villainous) zawierało trzy postacie i w sumie było droższe. Jednak wydawca Ravensburger oświadczył w komunikacie prasowym, że „w 2024 r. przejdzie na nowy format dla wszystkich gier z rozszerzeniem Villainous, zawierający teraz dwie postacie w bardziej przystępnej cenie (19,99 USD / 29,99 CAD).” Wydaje się, że odnosi się to również do spin-offu Star Wars Villainous i zaczęliśmy to widzieć w zeszłym roku wraz z rozszerzeniem Nightmare Before Christmas.

Pierwszym z tych dodatków będzie „Disney Villainous: Sugar and Spite” – pakiet zawierający King Candy z filmu Wreck It Ralph i Shere Khana z Księgi dżungli. Nie wiadomo jeszcze, jak będą grać, ale najwyraźniej Target otrzyma specjalne „opakowanie z motywem batonika i ekskluzywne wykończenie poruszającego się King Candy”.

(Zdjęcie: Ravensburger)

Podobnie nie wiemy, co będzie zawierać pudełko z rozszerzeniem Star Wars Villainous. Do tej pory w głównym pakiecie mieliśmy grupę użytkowników Mocy, a w kolejnej – łowców nagród, takich jak Boba Fett.

Jedno jednak możemy powiedzieć na pewno, to dodanie nowego zestawu startowego. Po premierze jako dodatek do Disney100, pudełko „Wprowadzenie do zła” powróci do masowej sprzedaży detalicznej w sierpniu tego roku. Zawierający dodane samouczki wideo, „usprawnioną rozgrywkę zaprojektowaną tak, aby była przyjazna dla początkujących” oraz czterech oryginalnych złoczyńców z serii (Maleficent, Ursula, Captain Hook i Prince John), ma to być łatwiejsza droga do gry. Mówiąc dokładniej, Ravensburger twierdzi, że „zmiany uwzględniają opinie fanów i wnioski, jakie zespół Ravensburger wyciągnął z tworzenia gry przez ponad pięć lat”. Biorąc pod uwagę, jak zawsze mówiliśmy, że Disney Villainous może być trudny do zdobycia, mimo że jest jedną z najlepszych gier planszowych, ta aktualizacja wydaje się rozsądna.


Aby uzyskać rekomendacje dotyczące następnej gry, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na ten temat gry planszowe dla dorosłych, gry planszowe dla 2 graczyi najlepsze kooperacyjne gry planszowe.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar