Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Co zaskakujące, twórca Balatro nigdy nawet nie grał w Slay the Spire i celowo „odciął się” od roguelike’ów, aby stworzyć najlepszą możliwą grę

/
/
/
43 Views

Twórca talii o tematyce pokerowej, Balatro, odnosi ogromny sukces, ale jego twórca wyjaśnia, że ​​aktywnie unikał podobnych gier typu roguelike, aby stworzyć najlepszą możliwą grę.

Deweloper Localthunk zorganizował niedawno sesję pytań i odpowiedzi w dniu Reddit gdzie jeden z graczy zapytał, co wpłynęło na enigmatycznego twórcę i czy inne gry typu roguelike oparte na kartach weszły do ​​DNA Baltro. Co zaskakujące, największy wpływ na grę wywarł kolejny roguelike polegający na budowaniu talii, ale nie taki, jak można się domyślić.

„Największy wpływ na Balatro miał Luck Be A Landlord” – ujawnił Localthunk. Obserwowanie YouTubera Northernliona grającego w tę grę „przez kilka filmów” sprawiło, że twórca zakochał się w koncepcji „mnóstwa roguelike’ów o tematyce innej niż fantasy, z dołączoną partyturą”. Następnie Localthunk „zmodyfikował” grę karcianą, którą już tworzyli, tak aby pasowała do struktury roguelike.

Oprócz Luck Be A Landlord (który jest faktycznie objęty zniżką Para teraz), Localthunk wyjaśnia, że ​​świadomie unikali tego gatunku. „W tym momencie celowo odciąłem się od tego gatunku” – wyjaśniają. „Chciałem popełniać własne błędy i naiwnie eksplorować przestrzeń projektową tylko dlatego, że ten proces jest tak zabawny”.

Localthunk twierdzi, że „często słyszą porównania do Slay the Spire”, ale co zaskakujące, twórca nigdy nie grał ani nie widział materiału z innego hitowego roguelike’a opartego na kartach dostępnego na rynku. Przynajmniej nie wcześniej niż „znacznie później”.

Niekonwencjonalny proces badawczy i tak dał niewiarygodne rezultaty. Balatro przekroczył próg 500 000 egzemplarzy w zaledwie 10 dni, czego deweloper spodziewał się dopiero „dzień przed premierą”. Tablice oceniające niedawno narobiły kłopotów, gdy ktoś oskarżył grę o promowanie hazardu, co wywołało u twórcy „rozczarowanie”, że rzeczywiste gry hazardowe nie spełniają tych samych standardów.

Sprawdź, jak oceniliśmy najlepsze gry typu roguelike już dostępny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar