Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

CMA zatwierdziła przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

/
/
/
105 Views

Po tym, jak brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków zablokował na początku tego roku przejęcie przez Microsoft firmy Activision Blizzard, producenta Call of Duty i Diablo za 69 miliardów dolarów, w związku z obawami dotyczącymi gier w chmurze, Microsoft przedstawił nową umowę. W ramach tej nowej umowy Ubisoft otrzyma prawa do strumieniowego przesyłania gier w chmurze Activision Blizzard w Wielkiej Brytanii na 15 lat, teoretycznie rozwiewając obawy CMA. W zeszłym miesiącu CMA udzieliła Microsoftowi wstępnej zgody, a teraz, kilka tygodni później, brytyjska agencja regulacyjna wreszcie udzieliła Microsoftowi pełnej zgody, której potrzebowała.

Dzięki zgodzie CMA Microsoft ma teraz wszystko, czego potrzebuje, aby sfinalizować transakcję i uczynić Activision Blizzard częścią własnego parasola Xbox. Zatwierdzenie to następuje na kilka dni przed wyznaczonym przez Microsoft terminem 18 października na sfinalizowanie przejęcia, a wcześniejsze raporty wskazują, że Microsoft planuje to zrobić dzisiaj.

Oto co ma do powiedzenia CMA o nowej umowie Microsoftu, która została zatwierdzona:

„Nowa umowa uniemożliwi Microsoftowi blokowanie konkurencji w branży gier w chmurze w miarę rozkwitu tego rynku, zachowując konkurencyjne ceny i usługi dla klientów korzystających z gier w chmurze w Wielkiej Brytanii. Umożliwi ona Ubisoftowi oferowanie treści Activision w ramach dowolnego modelu biznesowego, w tym poprzez usługi subskrypcji wielu gier. Pomoże to również zapewnić dostawcom gier w chmurze możliwość korzystania z systemów operacyjnych innych niż Windows w przypadku treści Activision, zmniejszając koszty i zwiększając wydajność.

Dyrektor naczelna CMA Sarah Cardell twierdzi, że CMA jest zdecydowana zapobiegać fuzjom, które szkodzą konkurencji i przynoszą złe skutki dla konsumentów i przedsiębiorstw, a także podejmuje decyzje bez wpływów politycznych, aby nie ulegać wpływom lobby korporacyjnego.

„Przesłaliśmy firmie Microsoft jasny komunikat, że transakcja zostanie zablokowana, jeśli firma Microsoft nie rozwiąże kompleksowo naszych obaw i nie będzie się w tej kwestii trzymać” – mówi Cardell. „Dzięki sprzedaży praw Activision do przesyłania strumieniowego w chmurze firmie Ubisoft upewniliśmy się, że Microsoft nie będzie mógł zdusić tego ważnego i szybko rozwijającego się rynku. Wraz z rozwojem gier w chmurze ta interwencja zapewni ludziom bardziej konkurencyjne ceny i lepsze usługi i większy wybór. Jesteśmy jedyną agencją ds. konkurencji na świecie, która osiągnęła taki wynik.

„Ale firmy i doradcy nie powinni mieć wątpliwości, że taktyka stosowana przez Microsoft nie pozwala na nawiązanie kontaktu z CMA. Microsoft miał szansę na restrukturyzację podczas naszego wstępnego dochodzenia, ale zamiast tego w dalszym ciągu nalegał na pakiet środków, o którym po prostu im powiedzieliśmy nie sprawdziłoby się. Przeciąganie postępowań w ten sposób to tylko strata czasu i pieniędzy.”

CMA twierdzi, że sprzedaż praw Activision do przesyłania strumieniowego w chmurze firmie Ubisoft zapobiegnie przejęciu kontroli przez Microsoft nad dystrybucją ważnych, popularnych treści, takich jak Call of Duty, Overwatch i World of Warcraft w związku z grami w chmurze.

„Ograniczona umowa w znacznym stopniu rozwiała obawy CMA po pierwotnym dochodzeniu, które zakończyło się na początku tego roku” – czytamy w swojej decyzji CMA. „CMA rzeczywiście zidentyfikowała ograniczone pozostałe wątpliwości związane z nową umową, ale Microsoft złożył zobowiązania, które zapewnią, że warunki sprzedaży praw Activision na rzecz Ubisoft będą egzekwowane przez CMA. CMA przeprowadziła konsultacje w sprawie tych zobowiązań i jest przekonana, że ​​zapewni to sieć bezpieczeństwa niezbędną do zapewnienia właściwej realizacji tej umowy”.

Prezes i wiceprezes Microsoftu, Brad Smith, mówi: „Jesteśmy wdzięczni za dzisiejszą dogłębną analizę i decyzję podjętą przez CMA. przekroczyliśmy ostatnią przeszkodę regulacyjną, aby sfinalizować to przejęcie, co naszym zdaniem przyniesie korzyści graczom i branży gier na całym świecie”.

Dyrektor generalny Activision Blizzard, Bobby Kotick, który niedawno zatrudnił Jamesa Cordena, aby przeprowadził z nim wywiad podczas spotkania pracowników na temat Guitar Hero i nie tylko, wysłał do całej firmy następujący e-mail:

„Zespół,
Dzisiaj CMA, organ regulacyjny w Wielkiej Brytanii, zatwierdził naszą transakcję z Microsoft.
Mamy teraz wszystkie zgody organów regulacyjnych niezbędne do zamknięcia i nie możemy się doczekać, aby zapewnić radość i połączenie jeszcze większej liczbie graczy na całym świecie.
Nasz przewodniczący zarządu Brian Kelly i ja jesteśmy niesamowicie dumni z Was wszystkich i Waszych osiągnięć w ciągu ostatnich czterdziestu lat. Jesteśmy podekscytowani naszym kolejnym rozdziałem wspólnie z firmą Microsoft i nieskończonymi możliwościami, jakie stwarza ona dla Ciebie i naszych graczy.
Z wdzięcznością,
Konstabl”

Firma Ubisoft wydała następujące oświadczenie w związku z wiadomością, że CMA zatwierdziła przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft, oficjalnie czyniąc Ubisoft posiadaczem praw do strumieniowego przesyłania gier Activision Blizzard w chmurze w Wielkiej Brytanii:

„Z radością informujemy, że firma Ubisoft uzyskała prawa do wieczystego przesyłania strumieniowego w chmurze Call of Duty i wszystkich tytułów Activision Blizzard, które zostaną wydane w ciągu najbliższych 15 lat. Ubisoft od dawna wierzy w siłę gier w chmurze i możliwości strumieniowania prawa pozwolą nam zapewnić graczom jeszcze więcej wrażeń w większej liczbie miejsc niż kiedykolwiek wcześniej. Teraz, gdy umowa została sfinalizowana, możemy rozpocząć prace nad operacyjnymi aspektami wprowadzenia tych gier do Ubisoft+, naszej oferty subskrypcyjnej”.

Aby poznać wszystko, co wydarzyło się do tej pory, przeczytaj najpierw, jak Microsoft ujawnił, że nabywa Activision Blizzard za kolosalne 69 miliardów dolarów, a następnie zapoznaj się z historią o tym, jak CMA zablokowała to przejęcie w Wielkiej Brytanii w związku z obawami dotyczącymi gier w chmurze. Następnie przeczytaj, jak tego lata kalifornijski sędzia odrzucił wniosek FTC o wydanie nakazu wstępnego, a następnie przeczytaj o planach Microsoftu wynegocjowania satysfakcjonującego rozwiązania z CMA. Przeczytaj także o proponowanej przez Microsoft umowie z Ubisoftem, a następnie przeczytaj, dlaczego CMA udzieliła Microsoftowi wstępnej zgody na tę umowę.


Jakie gry Activision Blizzard, masz nadzieję, zostaną wkrótce dodane do Xbox Game Pass? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar