Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Bobby Kotick pozostanie dyrektorem generalnym Activision Blizzard do końca 2023 roku po przejęciu Microsoftu

/
/
/
108 Views

Po prawie dwóch latach od ogłoszenia Microsoft oficjalnie przejął Activision Blizzard za prawie 69 miliardów dolarów. Teraz z e-maili od dyrektora generalnego Microsoft Gaming i szefa Xbox Phila Spencera oraz dyrektora generalnego Activision Blizzard Bobby’ego Koticka wiemy, że Kotick pozostanie dyrektorem generalnym do końca 2023 r. Kotick twierdzi, że Spencer specjalnie poprosił go, aby pozostał na stanowisku dyrektora generalnego do końca roku, aby pomóc wraz z przejściem, teraz, gdy Activision Blizzard jest częścią własnego parasola Xbox.

Obraz z Xboxa

„Od dawna mówiłem, że jestem w pełni zaangażowany w pomoc w przejściu” – pisze Kotick w e-mailu wysłanym do wszystkich Activision Blizzard. „[Phil Spencer] poprosił mnie, abym pozostał na stanowisku dyrektora generalnego ABK i składał mu raporty, i zgodziliśmy się, że zrobię to do końca 2023 roku. Oboje nie możemy się doczekać wspólnej pracy nad płynną integracją naszych zespołów i graczy.

Spencer pisze w e-mailu: „Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani faktem, że pracownikami Activision Blizzard są nasi koledzy, współpracownicy i członkowie zespołu. Bobby Kotick zgodził się pozostać na swoim stanowisku do końca 2023 roku, podlegając bezpośrednio mnie, zapewnić płynną i bezproblemową integrację. Nie możemy się doczekać wspólnej pracy jako zjednoczony zespół, a w nadchodzących miesiącach będziemy udostępniać więcej aktualizacji na temat naszej nowej struktury organizacyjnej.

Dyrektor generalny Microsoft Gaming i szef Xbox Phil Spencer

Ponieważ Microsoft ogłosił zamiar przejęcia Activision Blizzard prawie dwa lata temu za 69 miliardów dolarów, analitycy spodziewali się, że w wyniku zakupu Kotick skorzysta z jednej z różnych opcji „złotego spadochronu”, jakie ma do dyspozycji. Jak donosi Osie w zeszłym roku, jeśli Kotick zostanie zwolniony/zwolniony po tym zakupie, będzie uprawniony do wypłaty w wysokości 15 milionów dolarów.

Może także otrzymać akcje o wartości do 22 milionów dolarów, jeśli zarząd Activision Blizzard zauważy poprawę kultury firmy po raporcie z 2021 roku, w którym stwierdzono, że Activision Blizzard nękało niewłaściwe postępowanie pracowników, molestowanie seksualne i nie tylko. Późniejszy raport wskazał, że Kotick wiedział o historii niewłaściwego postępowania na tle seksualnym w firmie, w wyniku której pracownicy odeszli, żądając jego rezygnacji.

Poza tymi dwiema opcjami, od lutego 2022 r Aksjos Z raportu wynika, że ​​Kotick posiada 6,5 ​​miliona akcji Activision Blizzard o wartości 619 milionów dolarów po cenie Microsoftu, które może sprzedać.

Chociaż nie wiemy ostatecznie, czy Kotick opuści Activision Blizzard w 2024 r., czy też zostanie zwolniony (chociaż Spencer proszący go, aby pozostał, wskazuje, że Kotick prawdopodobnie odejdzie polubownie, na własnych warunkach, w przyszłym roku, po przejściu firmy do parasol Xbox), wiemy już, że Kotick pozostanie dyrektorem generalnym przez resztę roku.

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj o tym, jak Microsoft ostatecznie i oficjalnie przejął Activision Blizzard. Następnie przeczytaj, jak według doniesień Kotick udzielił wywiadu byłemu gospodarzowi wieczornego programu Jamesowi Cordenowi podczas spotkania pracowników na temat Guitar Hero i nie tylko.


Czy sądzisz, że Spencer podjął właściwą decyzję o pozostawieniu Koticka na stanowisku dyrektora generalnego do 2023 roku? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar