Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Assassin’s Creed Red: Wszystko, co do tej pory wiemy o AC Japan

/
/
/
81 Views

Assassin’s Creed Red dokona czegoś, na co czekaliśmy od 2007 roku, na co Ubisoft czekał: eksplorujemy Japonię jako zabójca. Właśnie to obiecuje Project Red, kolejny flagowy RPG akcji z otwartym światem od Ubisoft Quebec.

Ze wszystkich nadchodzących gier Assassin’s Creed, o których do tej pory wiemy, od Assassin’s Creed Hexe po Assassin’s Creed Infinity, to ta naprawdę przykuła naszą uwagę. Studio stojące za AC Odyssey pracuje nad stworzeniem scenerii Feudal Japan, a ponieważ oczekuje się, że będzie to „największy hit wydawcy w roku 2024”, można śmiało powiedzieć, że możemy spodziewać się go wśród nowych gier na rok 2024, które pojawią się w następnym 12 miesięcy.

Doniesienia sugerują, że prace nad Assassin’s Creed Red osiągnęły tak dużą skalę, że przekierowały zasoby z innych projektów, co miało wpływ na inne nadchodzące gry Ubisoftu – plotka głosi, że w rezultacie Immortals Fenyx Rising 2 zostało anulowane. Więc o co to całe zamieszanie? Poniżej znajdziesz wszystko, co do tej pory wiemy o Assassin’s Creed Red, od plotek po wiadomości od dewelopera i nie tylko.

Nasz przewodnik po grze Assassin’s Creed Codename Red został zaktualizowany 21 grudnia i chociaż nie mamy w tej chwili nic do dodania, upewniliśmy się, że wszystkie poniższe informacje są zgodne z naszą najlepszą wiedzą i że wszystkie plotki mają potwierdzenie według źródeł. Ty bądź sędzią!

Co to jest Assassin’s Creed Red?

Assassin’s Creed Japan będzie kolejną dużą grą z serii firmy Ubisoft Quebec, po sukcesie Assassin’s Creed Valhalla z 2020 roku. Deweloper Marc-Alexis Cote, który był zarówno dyrektorem kreatywnym, jak i producentem niektórych z najlepszych gier Assassin’s Creed, określił Codename Red jako „kolejny flagowy tytuł premium Ubisoftu”, po czym zapowiedział, że będzie to „przyszłość naszej gry RPG z otwartym światem gier na Assassin’s Creed.”

Zwiastun Assassin’s Creed Red

30-sekundowy zwiastun Assassin’s Creed Red, widziany podczas pokazu Ubisoft Forward w 2022 roku, wciąż mógł nas zaskoczyć. Możesz obejrzeć powyższy materiał, który zdaje się potwierdzać powrót Animusa (i podział narracji między przeszłością i teraźniejszością), nowe ustawienie Feudalnej Japonii i nasze pierwsze spojrzenie na zupełnie nowego zabójcę – który dzierży jednoręczny miecz , ukryte ostrze i kruczoczarne szaty Zakonu Zabójców.

Jeśli jednak przecieki się potwierdzą, możemy mieć do wyboru dwie grywalne postacie: jeden samuraj, drugi shinobi.

Ustawienie Assassin’s Creed Red

(Zdjęcie: Ubisoft)

Wyraźne wskaźniki wizualne w zwiastunie potwierdzają, że akcja Assassin’s Creed Red rozgrywa się w starożytnej Japonii.

Od czasu debiutu serii 15 lat temu franczyza odwiedziła nie mniej niż 10 różnych lokalizacji na całym świecie, ale nigdy nie zapuściła się do Japonii – to znaczy aż do teraz. Marc-Alexis Cote twierdzi, że przesiąknięty historią kontekst gry Assassin’s Creed Codename Red „pozwoli graczom odkryć jedno z najbardziej oczekiwanych miejsc w historii”, dając nam szansę „przeżycia w niezwykle potężnej fantazji Shinobi”.

Rozwój Assassin’s Creed Red

Assassin’s Creed

(Zdjęcie: Ubisoft)

Prace nad grą Assassin’s Creed Codename Red trwają w Ubisoft Quebec. Studio zacięło zęby, tworząc dodatki do Assassin’s Creed 3 i Assassin’s Creed: Black Flag, imponując mocami, które wystarczyły, aby stać się pierwszym studiem spoza twórcy serii Ubisoft Montreal, któremu przekazano stery głównej odsłony. Ubisoft Quebec kierował rozwojem gier Assassin’s Creed Syndicate z 2015 r. i Assassin’s Creed Odyssey z 2018 r. Chociaż nie jest jasne, jak długo trwają prace nad Assassin’s Creed Codename Red, wiemy, że Jonathan Dumont powróci jako dyrektor kreatywny – tę rolę pełnił zarówno przy AC Odyssey, jak i przy wydanej w 2020 roku grze Immortals Fenyx Rising studia Ubisoft Quebec.

Wyciek Assassin’s Creed Red

Plan działania Assassin’s Creed Infinity

(Zdjęcie: Ubisoft)

Assassin’s Creed Codename Red nie są obce przeciekom i plotkom. Słowo o grze Assassin’s Creed Japan pojawiło się po raz pierwszy w lipcu 2022 roku, choć nie było jasne, czy będzie to samodzielne doświadczenie, czy część szerszej oferty Assassin’s Creed Infinity. Wiemy już, że Assassin’s Creed Codename Red będzie kolejną dużą odsłoną serii, choć wówczas internet wywołał burzę. I nie bez powodu: minęło już dużo czasu.

Chociaż Assassin’s Creed: Fragments – seria powieści dla młodzieży – pozwoliła nam zajrzeć w życie Ostrza Aizu (który miał swoją siedzibę poza Japonią), a w głównych grach na przestrzeni lat pojawiło się kilka dokuczań, to ustawienie było zawsze wymagane, ale nigdy nie zostało dostarczone. Na szczęście tym razem plotki okazały się prawdziwe – i kto wie, jak długo będziemy czekać na więcej informacji.

Najnowsze pogłoski pochodzą z nieujawnionego źródła wewnętrznego, za pośrednictwem Gry poufne. Jeśli przecieki się potwierdzą, możemy spodziewać się wyboru pomiędzy dwiema grywalnymi postaciami w Codename Red: Samurajem lub Shinobi. Nie jesteśmy jeszcze pewni, czy wybór postaci będzie działał podobnie jak w Odysei i będzie blokował nasz wybór na czas trwania gry, czy też będziemy mogli dokonać zamiany w połowie gry. W zwiastunie zapowiedzi możemy zobaczyć żeńską postać Samuraj, a według Insider Gaming niewidziany jeszcze Shinobi jest „rozumiany jako afrykański uchodźca, który poznał drogę wyznania wiary”.

Wydaje się, że ten wyciek został w jakiś sposób potwierdzony przez wyciek na LinkedIn autorstwa pisarza Assassin’s Creed, który opublikował zdjęcie samurajki wymachującej kataną. Towarzyszyło mu również stylizowane logo nowej odsłony. Przynajmniej wydaje się, że prototypowy branding może ulec zmianie w produkcie końcowym, gdy premiera gry ma nastąpić w 2024 roku.

Grając samurajami i shinobi, ma sens, że: wcześniejszy wyciek z Insider Gaming nie ukrywajmy, że Codename Red skupi się na rozgrywce w ukryciu, jednocześnie zachęcając do eksploracji map otwartego świata i rozgrywki RPG w nowszych tytułach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar