Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Anime fantasy, na które czekałem dosłownie 15 lat, w końcu zostanie wyemitowane w przyszłym miesiącu i po prostu nie spocznę, dopóki go nie obejrzycie

/
/
/
35 Views

Uderza mnie fakt, że spędziłem dokładnie połowę mojego życia, pełne 15 lat, czekając na nową adaptację anime dla Spice and Wolf, a teraz wreszcie zostanie wyemitowana w przyszłym miesiącu za pośrednictwem Crunchyroll.

Jak Sieć wiadomości o anime według raportów, długo oczekiwane anime, oparte na serii powieści Isuny Hasekury, ukaże się 2 kwietnia. Prace nad anime trwają w studiu Passione, znanym z takich filmów jak Mieruko-chan i Rail Wars, i zostało pozycjonowane jako anime wznowienie od podstaw oryginalnego anime, które zakończyło się w 2009 roku, po zaledwie zbadaniu jednej trzeciej głównego wątku fabularnego serii. Na główną historię składa się aż 17 powieści opublikowanych w języku angielskim przez Yen Press, a obecnie ukazało się także siedem powieści z epilogami, nie mówiąc już o kontynuacjach serii książek i wersjach mangowych obu.

Akcja Spice and Wolf rozgrywa się w Europie fantasy z czasów krucjat, a występuje w niej podróżujący kupiec Kraft Lawrence, który nawiązuje współpracę z ludzką inkarnacją wilczej bogini o imieniu Holo, znanej ze swojej mądrości i znanej w niektórych regionach jako bóstwo dobrych zbiorów. Choć ma co najmniej setki lat i jest funkcjonalnie nieśmiertelna, Holo przybiera postać nastolatki, która jest człowiekiem poza uszami i ogonem wilka, i namawia Lawrence’a, aby zabrał ją w swoje podróże, aby mogła udać się na północ, do swojej ojczyzny.

To odświeżająco wyluzowana opowieść fantasy oparta na postaciach, napędzana przede wszystkim dowcipnymi interakcjami pomiędzy Lawrence’em i Holo, a także kupieckimi przygodami, w które się angażują. Holo użycza Lawrence’owi swego dowcipu – a czasem i zwierzęcej siły – do negocjowania szeregu barwnych transakcji i niebezpieczeństw, realizując swoje marzenie o zarobieniu wystarczającej ilości pieniędzy, aby otworzyć własny sklep. Lawrence z kolei jest towarzyszem Holo i jej przewodnikiem po królestwie ludzi, w razie potrzeby dzieląc się zakwaterowaniem i rozmowami. W równym stopniu zakochani, jak i zirytowani, oboje zaczynają się do siebie zbliżać, ale oboje są zbyt uparci, aby się do tego przyznać.

Spice and Wolf pozostaje osadzony w globalnej społeczności anime od czasu pierwszej adaptacji. Częściowo dlatego, że jest to kultowy klasyk, który nie ma sobie równych; nic nie pasowało do założeń romansu fantastycznego przebranego za zajęcia z ekonomii. Ale stał się także symbolem bolesnych klifów i niedokończonych historii. Kiedy anime zakończyło się w 2009 roku, fabuła i związek głównej pary dopiero się zaczynały. Jak ogromny fanka powieści – jeśli jeszcze się nie domyśliliście – mogę też powiedzieć, że choć było to wciągające, dopiero docierało do sedna Naprawdę dobra część.

Teraz, gdy serial został w cudowny sposób wskrzeszony przez nowe studio po ponad dziesięciu latach hibernacji, od dawna cierpiący fani mają nadzieję, że cała historia Spice and Wolf będzie mogła w końcu zostać adaptowana. Jestem tam z nimi; to moja ulubiona historia wszechczasów, która nie zestarzała się ani o dzień. Charakter i projekt Holo po cichu pomogły w skodyfikowaniu wielu popularnych dziś tropów fantasy (i nadal robi to lepiej niż prawie wszyscy), a ona i Lawrence krążą wokół zdeptanych bohaterów, przeciągając większość współczesnych anime fantasy i lekkich powieści.

Jego istnienie jest wydarzeniem samym w sobie, nowa animacja i głos wydają się fantastyczne w oparciu o zwiastuny, a historia jest sprawdzonym hitem. Nawet po takich hitach jak arcydzieło fantasy Frieren: Beyond Journey’s End i kultowy utwór z epoki The Apothecary Diaries, gdybym mógł polecić tylko jedno anime do obejrzenia w tym roku, byłby to za każdym razem Spice and Wolf.

Po 2 latach, to anime o wampirach oparte na jednej z naszych ulubionych mang otrzyma drugi sezon, na jaki zasługuje.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar