Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Analitycy przewidują, że nawet po Palworld i Helldivers 2 branża będzie potrzebować kolejnego hitu w roku 2024, aby konkurować z rokiem 2023 i Dziedzictwem Hogwartu

/
/
/
35 Views

Ubiegły rok był co najmniej niezwykły w branży gier, pełen niezwykle oczekiwanych premier AAA, w tym Zelda: Tears of the Kingdom, Hogwarts Legacy, Starfield i Marvel’s Spider-Man 2, a także porównawczych hitów, takich jak Baldur’s Gate 3 i Alan Wake 2. Wydaje się jednak, że w tym roku będzie stosunkowo spokojnie, a jeden z czołowych analityków branżowych wątpi, czy uda mu się przebić bezprecedensowy szczyt gier, jaki miał miejsce w 2023 r., jeśli nic nie przyniesie z torby.

W szczególności Hogwarts Legacy było najlepiej sprzedającą się grą w 2023 roku, jak powiedział analityk Circana, Mat Piscatella. GamesIndustry.biz że w 2024 r. potrzebny będzie kolejny wielki gracz poza Palworld i Helldivers 2, które, jego zdaniem, nie pojawiły się znikąd, ale są „sąsiadami znikąd”, jeśli chce konkurować.

„W tej chwili moje najbardziej optymistyczne prognozy są niższe o około 2%” – powiedział Piscatella, odnosząc się do wydatków konsumentów na gry wideo w 2024 r. w porównaniu z 2023 r. „Jeśli zaczniesz patrzeć nieco w bardziej pesymistyczną stronę, zobaczysz spadek o około 10 % Jeśli sprawy naprawdę idą w złym kierunku, patrzysz na trochę więcej.

„Helldivers 2 i Palworld wykonały dużo pracy na początku roku, ale w zeszłym roku zmierzyliśmy się z grą Hogwarts Legacy, która okazała się ogromnym hitem” – powiedział Piscatella. „Potrzebujemy więc kolejnej gry, obok Helldivers i Palworld, aby spróbować porównać to, co Hogwart robił w zeszłym roku i nadal radzi sobie rok później”.

Chociaż rok 2024 nie był pozbawiony bardziej konwencjonalnych wielkich hitów; Od razu przychodzą mi na myśl Final Fantasy 7 Rebirth, Like a Dragon: Infinite Wealth i Tekken 8; można też powiedzieć, że nic, co ukazało się dotychczas, nie zyskało powszechnego uznania I głównego nurtu czegoś takiego jak, powiedzmy, Łzy Królestwa, Marvel’s Spider-Man 2, czy rzeczywiście Dziedzictwo Hogwartu. To fantastyczny rok na przykład dla gier JRPG, ale ogólnie mniej fantastyczny rok.

„Poziom niepewności w tym roku jest prawdopodobnie najwyższy, jaki pamiętam – a żyję tu od 2005 roku – z niepewnością co do tego, co doprowadzi nas do mety, ponieważ nie ogłaszamy tych ważnych meczów, o których wiemy, – dodał Piscatella. „Kiedy ludzie mówią: «Nasz plan w tym roku będzie lekki», nie zdarza się to zwykle”.

Jednak w przypadku roku 2025 na horyzoncie pojawia się jeden absolutny kolos, który grozi, że z największych gier roku 2023 zrobi finansową mieloną kiełbasę: GTA 6, które według samego Piscatelli może być najważniejszą rzeczą, jaką „ kiedykolwiek wypuszczono w branży, więc brak ciśnienia.” To, czy sprostanie oczekiwaniom, zależy obecnie od Rockstar, ale nie można zaprzeczyć, że sama kontynuacja sprawia, że ​​rok 2025 jest bardziej optymistyczny dla branży gier wideo niż rok 2024, przynajmniej w momencie publikacji.

Warto przyznać, że rok jest jeszcze młody i jak wspomniał Piscatella, większość ludzi nie spodziewała się, że Helldivers 2 i Palworld staną się tak potężnymi graczami, jak obecnie, i nic nie wyklucza, że ​​w tym roku pojawi się więcej niespodzianek, które mogą znacząco wstrząsnąć sytuacją.

Skoro już jesteśmy przy tym temacie, oto najlepsze gry 2023 roku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar